Jak uratować zafarbowane ubrania?

Jak uratować zafarbowane ubrania?

Zafarbowanie ubrania to wbrew pozorom popularny problem, ponieważ nawet ktoś, kto ma doświadczenie w robieniu prania może czasami nie zauważyć farbującej bluzki lub innej odzieży i wyprać wszystko razem. W takiej sytuacji za późno na porady typu farbujące rzeczy należy prać ręcznie. Zamiast tego należy skupić się na tym, aby uratować zafarbowane ubrania. Pomogą ci w tym nasze porady, wśród których znajdziesz domowe sposoby oraz metody wymagające zakupienia takich środków jak odplamiacze.

  1. Jak przystąpić do usuwania plam?
  2. Zalety prania ręcznego w celu usunięcia plamy
  3. Kiedy sięgnąć po odplamiacze?
  4. Jak pozbyć się uporczywych plam?

Niezależnie od tego, czy cenisz sobie sprawdzone domowe sposoby, czy po prostu nie masz w domu specjalnych detergentów, możesz zacząć od wypróbowania metody, do której wystarczy zastosować sodę oczyszczoną. Jest to proste i zazwyczaj sprawdza się jako usuwanie plam.

Jak przystąpić do usuwania plam?

Sodę możesz dokładnie wymieszać z wodą i polać w miejscu, w którym doszło do zafarbowania tkanin. Jeżeli natomiast całe ubranie uległo zafarbowaniu, nastaw po prostu kolejne pranie, a oprócz zastosowania używanych na co dzień produktów do prania użyj również sody w postaci proszku. Możesz ją wsypać bezpośrednio do bębna, dzięki czemu od razu znajdzie się na ubraniach. Następnie nastaw pranie i sprawdź, czy te kroki przełożyły się na usunięcie zafarbowań.

Zalety prania ręcznego w celu usunięcia plamy

Jeżeli nie chcesz tracić czasu na walkę z trudnymi plamami, pamiętaj, aby na przyszłość sortować ubrania i prać ręcznie te, które mogą farbować. Warto również stosować odpowiednie środki piorące do tkanin białych, a inne do ubrań kolorowych. Dzięki temu łatwiej usuniesz nawet najbardziej uporczywe plamy, jak chociażby te, które powstają w wyniku kontaktu czerwonego wina z ubraniem. Tego typu produkty przekładają się na trudne zabrudzenia, tak samo zresztą, jak ślady z trawy. Jeżeli więc chcesz mieć pewność, że już podczas jednego prania pozbędziesz się wspomnianych zabrudzeń lub nie udało ci się domowymi sposobami rozwiązań zafarbowanych ubrań, warto sięgnąć wówczas po odplamiacz. 

Kiedy sięgnąć po odplamiacze?

Przechowywanie takich środków musi być odpowiednio przemyślane, aby dzieci nie miały do nich dostępu. Dzięki wysokiemu stężeniu są bardzo skuteczne i pomagają uratować ubrania, ale jednocześnie należy je trzymać z dala od najmłodszych. Najskuteczniejszy odplamiacz znajdziesz w ofercie https://drogerix.pl/pl/c/Odplamiacze-i-wybielacze/482, gdzie znajdziesz również duży wybór wybielaczy. Produkty dostępne są w wielu wariantach, co ułatwia wybranie takiego, jaki będzie w twoim przypadku najpraktyczniejszy. Możesz więc zamówić produkt do ubrań w sprayu, żelu oraz płynie. Szczegółowe zalecenia na temat stosowania są zapisywane przez producenta na opakowaniu. Pamiętaj więc, aby przed przystąpieniem do stosowania odplamiaczy sprawdzić opakowanie.

Jak pozbyć się uporczywych plam?

Pozbycie się trudnych do usunięcia plam z czekolady lub niechcianych kolorów z tkaniny nie musi być trudne. Najważniejsze to znalezienie preparatu, który będzie można stosować przy plamach z krwi, herbaty lub obraz innych zabrudzeń. W razie potrzeby upewnij się, czy wybrany środek można wykorzystać przy praniu takich materiałów jak jedwab. Zwróć też uwagę, czy można je stosować do prania białego. Nie należy przesadzać z ilością takich środków. W zależności od potrzeby polej na plamę lub dodaj detergentu do pojemnika w pralce w takiej ilości, jaką zaleca producent.

Dodaj komentarz