Jak wybrać dobry waporyzator przenośny? Poradnik dla początkujących

Jak wybrać dobry waporyzator przenośny? Poradnik dla początkujących

Raczej nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że przenośne waporyzatory są prawdziwym hitem. Wystarczy przejść się ulicami polskich miast, żeby szybko zorientować się, jak wiele osób korzysta z kompaktowych inhalatorów, które przy zastosowaniu np. leczniczych ziół mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, jeśli rozważasz zakup pierwszego waporyzatora.

Zastosowanie

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad wyborem produktów, których chce się używać do waporyzowania. W niektórych urządzeniach można przykładowo podgrzewać jedynie susz roślinny. Z kolei niektóre modele waporyzatorów Fenix pozwalają również na zastosowanie olejów i wosków. Istnieją również specjalne wkładki, które umożliwiają aromaterapię solami i kadzidełkami.

Sposób podgrzewania

Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest sposób podgrzewania suszu bądź innych produktów umieszczonych w waporyzatorze. Dostępne na rynku modele wykorzystują dwie metody – konwekcji i kondukcji. Dodatkowo można spotkać się z urządzeniami hybrydowymi, które wykorzystują elementy obu procesów. 

W przypadku waporyzatorów konwekcyjnych strumień gorącego powietrza jest wysyłany do komory z suszem. Umożliwia to równomierne podgrzanie substancji, a system uruchamia się tylko przy wdechu, zapobiegając marnowaniu suszu i uwolnionych z niego substancji aktywnych. Na dodatek para jest większa i smaczniejsza. Z kolei w inhalatorach kondukcyjnych substancje są przez cały czas podgrzewanie w komorze poprzez bezpośredni kontakt z jej gorącymi ściankami. Takie urządzenia są łatwe w obsłudze i często również stosunkowo tanie.

Bateria i ładowanie

Waporyzatory przenośne nie są podłączone do zasilenia sieciowego, dlatego wymagają regularnego ładowania. W sklepie online Vaporshop można znaleźć urządzenia z bateriami o pojemności zarówno ok. 700 mAh, jak i 2500 mAh czy też 5000 mAh. W przypadku ładowania warto pomyśleć o wybraniu takiego samego sposobu, jak w przypadku smartfona. W ten sposób nie trzeba nosić ze sobą dodatkowego kabla wyłącznie do waporyzatora.

Regulacja i zakres temperatur

Każdy rodzaj suszu do inhalacji dla uzyskania najlepszych walorów smakowych i zdrowotnych wymaga odparowywania w konkretnym przedziale temperatur. Regulacja może np. być manualna, mieć dodatkowe tryby czy też ustawienia co do 1°C. Z kolei zakres temperatur może być szeroki i mieścić się np. w wartościach od 0 do 210°C, ale może być też np. wąski i pozwalać na ustawienie tylko trzech temperatur – 196, 205 i 215°C.

Rozmiar i design urządzenia

Waporyzator może też być bardzo stylowym gadżetem, dlatego warto pomyśleć również o ciekawym designie. W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni rozmiar urządzenia, co jest jednak dość indywidualną kwestią. Wymiary inhalatorów mają dość spory wpływ na jego funkcjonalność. Następnie warto poszukać kształtu zapewniającego największą wygodę. Nie bez znaczenia są też kolory waporyzatora i ewentualne elementy ozdobne.

fot. materiały prasowe

materiał partnera

Dodaj komentarz