Jak wybrać kurtkę zimową dla chłopca?

Jak wybrać kurtkę zimową dla chłopca?

Wybór kurtki zimowej dla chłopca to zadanie niełatwe. Często bowiem zdarza się, że oczekiwania syna idą w jedną stronę, funkcjonalne wybory rodziców w drugą. Da się jednak znaleźć kompromis między estetyką a funkcjonalnością.

Jaka powinna być zimowa kurtka chłopięca?

Kurtki zimowe chłopięce występują w niezliczonej ilości modeli. Tak duża różnorodność sprawia, że znalezienie kurtki, która będzie odpowiadać swoją stylistyką najbardziej wymagającemu trendsetterowi, nie jest tak trudnym zadaniem. W ofercie REPORTER YOUNG znaleźć można skrajnie różne modele: od klasycznych, prostych ciemnych kurtek, które kochają minimaliści, po wyraziste modele z buntowniczymi napisami lub te we fluorescencyjnych kolorach. Wybierając kurtki zimowe chłopięce, trzeba jednak przede wszystkim pamiętać o ich funkcjonalności.

Kurtka zimowa chłopięca musi być ciepła, dobrze, aby miała wygodny i szeroki kaptur, który będzie chronił przed wiatrem. W końcu istotne jest również, aby kurtka była odpowiednio długa, zakrywała tył pleców, lędźwie, brzuch – części ciała szczególnie narażone na wychłodzenie. Nie bez powodu przedłużane parki cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. W przypadku sportowych modeli kurtek chłopięcych warto zwrócić uwagę na funkcjonalne ściągacze, które pozwalają utrzymać kurtkę „na miejscu”. Nie można zapominać także o odpowiednio pojemnych kieszeniach na drobiazgi i… elementach odblaskowych, które poprawiają widoczność dziecka na drodze. 

Najpopularniejsze modele kurtek chłopięcych

Wśród zimowych kurtek chłopięcych bardzo dużą popularnością cieszą się parki, sportowe kurtki oraz bomberki. 

Przedłużana parka to idealne rozwiązanie na jesień i zimę. Odpowiednią ochronę zapewnia lekkie ocieplenie. Minimaliści mogą postawić na klasyczną czerń, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać modele z nadrukiem na plecach, rękawach czy froncie kurtki. Taki model świetnie wpisuje się w streetowe trendy i dodaje całości stylizacji bardziej rebelowego charakteru. Taka kurtka pasuje zarówno do tych bardziej klasycznych, stonowanych stylizacji, jak i do rebel look. Kurtkę parkę można założyć do jeansów, joggerów, rurek. Dobrze wygląda ona ze sportowym obuwiem. 

Dla miłośników wyrazistego stylu i niebanalnych stylizacji doskonałą propozycją będzie ocieplana kurtka w kolorze jasnej, żywej zieleni. Modny krój kurtki sprawi, że każda sylwetka będzie prezentować się w niej dobrze. Neonowy kolor sprawi zaś, że chłopak zawsze będzie „zauważalny” – nikt nie przejdzie obojętnie obok takiej sytuacji, a i widoczność dziecka w pochmurne dni będzie znacznie lepsza. Kurtka może być uzupełniona o niebanalny nadruk w litery i print przypominający rozlaną farbę. Całość tworzy świetną, oryginalną propozycję do noszenia na co dzień.

Na nieco cieplejsze dni poleca się bomberki, które zyskują coraz to większą popularność. To świetna propozycja dla młodych trendsetterów, którzy szukają niebanalnych, ale jednocześnie wygodnych rozwiązań. Największą popularnością cieszy się oczywiście klasyczny model w czarnym kolorze. 

Dodaj komentarz