Jak wybrać rajstopy do eleganckich stylizacji?

Jak wybrać rajstopy do eleganckich stylizacji?

Obecnie wybór rajstop jest tak duży, że ciężko zdecydować się na jeden model. Pamiętaj, jednak, że ten element garderoby wybierasz na samym końcu, kiedy zdecydowałaś, co chcesz ubrać. Do eleganckich stylizacji sprawdzą się nie tylko czarne czy cieliste, ale również kolorowe czy wzorzyste. Które będą najlepszym rozwiązaniem?

Rajstopy czy pończochy – co jest lepszym wyborem?

To czy zdecydujesz się na rajstopy czy pończochy jest Twoją indywidualną decyzją, ponieważ każde z nich sprawdzają się w eleganckich stylizacjach. Jeśli lubisz praktyczność, lepszym wyborem będą rajstopy. Ich zakładanie jest o wiele łatwiejsze, a także szybsze. Nie potrzebujesz pasa do pończoch do ich noszenia.

Pończochy natomiast są uważane za bardziej seksowne oraz kobiece. Są lepszym wyborem na letnie dni, ponieważ nie zapewniają tyle ciepła co rajstopy. Ponadto są dostępne w mniejszej ilości wzorów i kolorów, więc wybór jest zdecydowanie mniejszy. Do eleganckiej stylizacji możesz natomiast założyć zarówno pończochy, jak i rajstopy. Ważne, aby ich wzór był dopasowany do Twojego stroju.

Czym kierować się wybierając eleganckie rajstopy?

Kolor rajstop dobieraj do stroju. Nie musisz ślepo podążać za aktualnie obowiązującymi trendami, ale warto je brać pod uwagę. Wzór dobierz do charakteru stylizacji i własnych upodobań. Za eleganckie rajstopy uznawane są cienkie w kolorze czarnym. Jest to najbardziej klasyczny model, który pasuje do wielu stylizacji.

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu bardziej kobiecego looku sięgnij po kabaretki lub rajstopy ze szwem z tyłu. Pasują do wysokich szpilek i dopasowanych spódnic lub sukienek. Na wieczór postaw na te w czarnym kolorze, jednak nie powinny być mocno kryjące. Dodatek srebrnej lub złotej nici pozwoli przełamać ciemną stylizację.

Nie musisz rezygnować z cielistych rajstop, ale pamiętaj, aby odcień był jak najbardziej zbliżony do Twojej karnacji. Unikaj bardzo jasnych oraz białych kolorów, ponieważ uzyskasz infantylny efekt.

Czy można nosić kolorowe rajstopy do wieczornych stylizacji?

Z eleganckimi strojami kojarzą zazwyczaj czarne, cienkie rajstopy. Jeśli chcesz zaszaleć z kolorami – nie krępuj się. Nudną czarną stylizację możesz przełamać intensywną zielenią, czerwienią czy fioletem. Możesz również zastosować color blocking, który polega na łączeniu ze sobą kontrastujących kolorów. To trend, który od kilku sezonów jest wykorzystywany przez wielkie domy mody. Jedną ze sztuczek, które warto znać jest optyczne wydłużenie nóg. Wystarczy, że założysz rajstopy w kolorze butów, a uzyskasz właśnie taki efekt.

Dodaj komentarz