Jak wybrać roletowe bramy garażowe: porady od ekspertów

Jak wybrać roletowe bramy garażowe: porady od ekspertów

Zakup nowoczesnych, niezawodnych i funkcjonalnych roletowych bram garażowych to niełatwe zadanie. Trzeba zrozumieć, że jest to istotna część zapewnienia bezpieczeństwa Twojej własności i komfortu codziennego użytkowania. Jednakże, z tak dużą liczbą opcji na rynku, wybór odpowiednich roletowych bram może być wyzwaniem. Aby Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy listę głównych kryteriów wyboru, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem.

Materiał i profil rolet

Pierwszym kryterium, na które warto zwrócić uwagę, jest materiał, z którego wykonane są roletowe bramy. Najpopularniejszymi materiałami są aluminium i stal. Aluminium jest szeroko stosowane ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i lekkość. Czasami można znaleźć również wersje bram z stali, jednak ich koszt jest wysoki, więc w tym segmencie warto rozważyć modele sektorowe. Aluminium natomiast oferuje doskonały kompromis między ceną a właściwościami ochronnymi.

Jeśli chodzi o wybór profilu, najczęściej spotykanymi modelami są RA-55 i RA-77 mm. Są one doskonałym rozwiązaniem zarówno dla małych otworów garażowych, jak i dużych, o szerokości do pięciu metrów.

Rozmiar i rodzaj bram

Wybór rozmiaru i typu roletowych bram jest również ważnym aspektem. Zwróć uwagę na wymiary Twojego garażu, a także konieczność zainstalowania systemu napędu elektrycznego i automatyzacji otwierania. Automatyczny napęd oferuje większą wygodę i możliwość programowania spersonalizowanych trybów otwierania bram. Ponadto system napędu elektrycznego jest wyposażony w technologię awaryjnego podnoszenia w przypadku awarii zasilania, aby można było otworzyć bramę w sytuacjach awaryjnych.

Porady od specjalistów dotyczące wyboru roletowych bram:

  1. Zwróć uwagę na jakość i typ profilu. Aby właściwie wybrać profil, należy zrozumieć, że profil RA-55 nadaje się do bram o szerokości do trzech metrów, a RA-77 do produktów o szerokości do pięciu metrów. Typ profilu może być wytłaczany lub wypełniony pianką. Obecnie modele profili wypełnionych pianką nie ustępują pod względem wytrzymałości tym wytłaczanym. Oba profile dobrze działają, zależy to już od Twoich osobistych preferencji.
  2. Sprawdź mechanizm automatyzacji. Jeśli wybierasz automatyczne roletowe bramy, ważne jest sprawdzenie jakości mechanizmu automatyzacji i jego niezawodności. Jakość automatyzacji może wpłynąć na trwałość Twoich bram. Sprawdź również sprawność funkcji programowania spersonalizowanego, aby uniknąć sytuacji, w których bramy otwierają się niezgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Aby to zrobić, musisz przećwiczyć scenariusze codziennego użytkowania bram i dokładnie ustawić tryby programowania z fachowcem od montażu.
  3. Zwróć uwagę na design i styl. Roletowe bramy mogą być nie tylko praktycznym elementem Twojego garażu, ale również ważnym dodatkiem estetycznym. Wybierz design, który harmonizuje z wyglądem zewnętrznym Twojego domu i dodaje mu stylu. Obecnie popularnym kolorem jest antracyt (RAL 7016). Jest to ciemnoszary kolor, który przypomina mokry asfalt.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich roletowych bram do Twojego garażu to kluczowy etap w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu Twojej własności. Pamiętaj o głównych kryteriach wyboru, takich jak materiał, rozmiar i typ, i korzystaj z porad od specjalistów, aby dokonać najlepszego wyboru.

Dodaj komentarz