Jak wybrać żarówki ledowe H4? Podpowiadamy

Jak wybrać żarówki ledowe H4? Podpowiadamy

Obowiązkiem każdego kierowcy jest zadbanie o to, by pojazd był widoczny na drodze, szczególnie po zmroku. Światła wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także na komfort prowadzenia auta. Właśnie dlatego wielu kierowców decyduje się na zamontowanie oświetlenia ledowego. Jak wybrać żarówki ledowe H4? Czytaj dalej – podpowiadamy.

Do czego służą żarówki H4?

Żarówki samochodowe H4 stosuje się w reflektorach głównych. Obecnie najczęściej spotyka się je w starszych modelach pojazdów. Wyróżnia je dość charakterystyczna budowa – posiadają dwa żarniki. Dzięki temu mogą służyć jako tzw. światła długie, czyli drogowe oraz mijania, lub jako światła długie i przeciwmgłowe. Mają dość długą historię w motoryzacji – od lat 60. ubiegłego wieku są uznawane za najlepsze żarówki oświetlające drogę podczas jazdy. Modele H4, zaraz obok H7, to jedne z najczęściej wybieranych przez kierowców żarówek. Doskonale sprawdzają się w pojazdach różnego typu.

Samochodowe żarówki ledowe – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, jakie żarówki H4 sprawdzą się najlepiej? Rozważ zakup modeli ledowych. To często wybierane rozwiązanie, które użytkownicy doceniają za trwałość, długą żywotność i nieszablonowe efekty wizualne. Jednym z najważniejszych atutów żarówek ledowych H4 jest energooszczędność. W porównaniu do klasycznych modeli zużywają mniej energii, co nie pozostaje obojętne dla układów elektrycznych pojazdów. Ponadto świecą znacznie dłużej niż tradycyjne żarówki, co ogranicza częstotliwość ich wymiany. Warto też pamiętać o tym, że samochód wyposażony w oświetlenie ledowe wygląda atrakcyjniej. Co więcej, kierowca może liczyć na lepszą widoczność na drodze, co jest szczególnie przydatne w starszych pojazdach, które fabrycznie mają zamontowane dość słabe oświetlenie.

Jak wybrać żarówki ledowe H4?

Rynek oferuje mnóstwo możliwości w zakresie oświetlenia samochodowego. Zastanawiasz się, czym należy się kierować, wybierając żarówki ledowe H4? Postaw na produkty renomowanych producentów – to gwarancja niezawodności. Godne polecenia modele znajdziesz np. w e-sklepie SKLEPLEDY® – w specjalnie stworzonej kategorii: https://sklepledy.pl/zarowki-led-h4 dostępne są wydajne żarówki o zróżnicowanych parametrach, dzięki czemu każdy bez trudu wybierze rozwiązanie dla siebie.

Niezwykle istotna jest też ich temperatura barwowa. Warto pamiętać, że im wyższa wartość, tym chłodniejszy kolor światła będzie przez nie emitowany. Wybieraj modele o temperaturze nie wyższej niż 8000 K – kwestię tę regulują przepisy prawa. Ponadto ważne jest napięcie żarówek. Samochodom osobowym dedykowane są modele o napięciu 12 V, a ciężarowym – 24 V. Nie oszczędzaj na żarówkach – pamiętaj, że światła mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy!

Dodaj komentarz