Jak wynajmować sprzęt budowlany i tego nie żałować?

Jak wynajmować sprzęt budowlany i tego nie żałować?

Jak zminimalizować koszty związane z budową domu? Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest wykonywanie jak największej liczby zadań samodzielnie, tak aby nie płacić dniówki osobom zatrudnianym przez ekipy budowlane. Dobrym pomysłem może też okazać się rezygnacja z zakupu sprzętu budowlanego na rzecz jego wynajmu. Lista podmiotów zajmujących się wypożyczaniem rusztowań, minikoparek, a nawet podnośników koszowych, nie jest wcale krótka. Nie każda świadczy jednak usługi na jednakowo wysokim poziomie.

Co zyskamy wynajmując sprzęt budowlany?

Tym, co w największym stopniu uzasadnia wynajem rusztowań i innych przykładów sprzętu budowlanego, są spore oszczędności, na jakie można liczyć korzystając z usług wypożyczalni. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby osoba samodzielnie budująca dom zdecydowała się na zakup potrzebnego jej sprzętu. Jego ceny są jednak wysokie, a przecież decydując się na samodzielną budowę robi się to przede wszystkim z myślą o oszczędnościach, jakie może generować takie działanie.

Plusem sprzętu wynajmowanego od firm tak doświadczonych, jak choćby Boels, jest również jego wysoka jakość. Osoby poszukujące solidnych rozwiązań mogą liczyć na to, że ich jakość nie będzie budzić żadnych zastrzeżeń. Nie bez znaczenia wydaje się również to, że sprzęt jest gotowy do użycia, a firmy zajmujące się jego wynajmem podpowiadają też, jak użytkować go prawidłowo.

Znaczenie umowy przy wynajmie sprzętu budowlanego

Wynajem sprzętu budowlanego pociąga za sobą szereg korzyści. Należy jednak liczyć się z tym, że nie można mówić o nich bez względu na okoliczności. Jeśli więc zależy nam na tym, aby wynajem był udany, musimy mieć na uwadze znaczenie profesjonalizmu samej wypożyczalni. Nie ma mowy o wynajmie bez umowy, niewskazane jest też wypożyczenie choćby niewielkiego narzędzia bez zapoznania się z jej treścią. Osoby, które zdecydowało się na taki krok, często musiały zapłacić za to bardzo wysoką cenę nieświadomie godząc się na szereg nieuczciwych praktyk.

Odbiór sprzętu z wypożyczalni – to warto wiedzieć

Kluczowe znaczenie dla naszego zadowolenia ze sprzętu budowlanego ma ocena jego stanu w momencie odbierania go z wypożyczalni. To ostatni moment na sprawdzenie jego stanu technicznego i upewnienie się, że sprzęt jest rzeczywiście sprawny. Oczywiście, profesjonalne wypożyczalnie przywiązują wagę do tego, aby stan ten nie budził żadnych zastrzeżeń. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że potknięcia zdarzają się nawet najlepszym.

Jeśli nie wspomniano o nich w umowie, warto poinformować pracownika wypożyczalni o ewentualnych zagnieceniach i zarysowaniach sprzętu. Dobrze też sfotografować go w momencie odbiorca. Ułatwi to ustalenie, jakie niedociągnięcia były widoczne już wcześniej, a jakie są konsekwencją użytkowania sprzętu przez nas. Nie ma też nic złego w uzyskaniu potwierdzenia, że maszyny i sprzęt posiadają ważny przegląd techniczny.

Dodaj komentarz