Jak wyprać buty sportowe?

Jak wyprać buty sportowe?

Po sportowe buty coraz chętniej sięgają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Związane jest to z tym, iż są wygodne, ale też bardzo nowoczesne. Sprawdzają się przede wszystkim podczas dłuższych spacerów oraz wszelkich aktywności fizycznych. Warto mieć w domu przynajmniej jedną taką parę. Codzienne używanie sportowego obuwia wiąże się jednak z powstaniem zabrudzeń i niedoskonałości. W takiej sytuacji buty należy wyprać, ale powinieneś wiedzieć, jak to zrobić, aby przypadkiem ich nie uszkodzić.

Jak prać buty sportowe? Kilka sprawdzonych porad

Jeśli nie wiesz, jak prać buty sportowe warto skorzystać z kilku sprawdzonych porad. Zanim włożysz takie buty do pralki, musisz sprawdzić ich metkę. Znajdzie się tam wszystkie informacje, które są niezbędne do przeprowadzenia skutecznego prania obuwia sportowego. Na metce znajdziesz także wskazówki na temat konserwacji i pielęgnacji obuwia. Przyda Ci się to na przyszłość.

Pranie butów sportowych nie jest skomplikowane. Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania, możesz je wyprać w pralce. W tym przypadku sprawdzi się delikatny program ustawiony na 30 stopni Celsjusza. Szukając sposobów na to, jak wyprać buty sportowe, zawsze możesz zainwestować w pralkę, która ma specjalny program do prania tego typu butów. Twoje życie będzie znacznie ułatwione, a Ty dowiesz się, jak wyczyścić trampki i inne buty sportowe, aby usunąć z nich wszelkie zabrudzenia i plamy.

Podczas prania pamiętaj o ustawieniu dość niskich obrotów, w okolicach 400-600, dzięki czemu buty nie stracą na swojej solidnej strukturze i będziesz mógł dalej z nich korzystać. Zrezygnuj z wirowania, ponieważ możesz tym doprowadzić do rozmaitych uszkodzeń, a tego raczej byś nie chciał.

Jak czyścić białe i skórzane buty sportowe?

Jeśli dowiedziałeś się już, jak prać buty sportowe, powinieneś poszerzyć swoją wiedzę o czyszczeniu białego oraz skórzanego obuwia. Biorąc pod lupę białe buty, musisz pamiętać o tym, że wszelkie zabrudzenia będą na nich doskonale widoczne, nawet z dalszej odległości. Mowa tutaj o błocie czy też plamach. Istnieją domowe sposoby, dzięki którym dokładnie wyczyścisz białe buty sportowe i doprowadzisz je do naturalnego stanu. Pierwszym z nich jest soda oczyszczona, którą możesz wykorzystać do ręcznego prania butów. Dzięki temu staną się śnieżnobiałe i zyskają na wartości estetycznej.

Zgłębienie wiedzy na temat tego, jak czyścić buty sportowe, pomoże Ci wydłużyć ich żywotność. Tym samym oszczędzisz dużo pieniędzy na zakupie nowych butów. Niekiedy kluczem do sukcesu w procesie czyszczenia białego obuwia jest wybielacz. Nie powinien być on jednak zbyt silny, dlatego należy to sprawdzić na etykiecie. Środek ten należy wklepać w całe obuwie, a następnie dokładnie go wypłukać.

Jak widać, zarówno pranie butów sportowych, jak i ich czyszczenie, nie musi być trudne. W przypadku skórzanych butów sportowych sprawdzić może się roztwór wody z octem lub też sokiem z cytryny. Niezbędna jest także szczotka do zamszu, chociaż możesz ją zastąpić skórką od chleba. W kryzysowych sytuacjach pomogą Ci bardziej doświadczone osoby, które z pewnością podpowiedzą, jak wyprać buty sportowe.

W jakie buty sportowe warto zainwestować?

Dowiadując się, jak wyprać buty sportowe, przystąp do działania i zakupienia odpowiedniego obuwia. Przydatna w tym zakresie okaże się witryna internetowa kaloszenosze.pl. To właśnie z jej pomocą zakupisz sportowe Sneakersy Superstar lub inne buty Golden Goose. To produkty, które:

– są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych,
– cechują się wykorzystaniem gładkiej cielęcej skóry i brokatowej poświaty,
– można łatwo zestawić z luźnymi stylizacjami, jak i garniturami.

Pranie butów sportowych w tym przypadku będzie proste. Wystarczy, że skorzystasz z powyższych wskazówek i w krótkim czasie dowiesz się, jak prać buty sportowe. Proponowane modele wchodzą na światowe salony, więc śmiało zainwestuj w choć jedną parę, a Twój styl bardzo na tym zyska. To komfortowe obuwie, które wygląda nieprzeciętnie, a oprócz tego jest stworzone z wysokiej klasy materiałów. Wiedza na temat tego, jak czyścić buty sportowe bardzo Ci się przyda, ponieważ w ten sposób ze Sneakersów Superstar będziesz korzystać przez bardzo długi czas.

Dodaj komentarz