Jak zaaranżować regał w salonie?

Jak zaaranżować regał w salonie?

Regał w salonie docenią przede wszystkim zwolennicy praktycznych i funkcjonalnych wnętrz. Wynika to z tego, że mebel ten ma jedną główną zaletę: zapewnia dużo przestrzeni do przechowywania Co więcej, na półkach regału znajdzie się miejsce zarówno dla książek, jak i porcelany czy innych dekoracyjnych przedmiotów. Jak jednak je ustawić, aby nie stworzyć chaosu i bałaganu. Zobacz, jak estetycznie zaaranżować regał w salonie?

Regał w salonie – mebel, który musisz mieć

Regał to doskonały mebel do salonu. Jest on praktyczny i funkcjonalny. Dzięki niemu zyskuje się w pokoju dziennym dodatkowe miejsce do przechowywania, a jednocześnie nie zagraca przestrzeni dużymi i ciężkimi meblami. Regały to bowiem zazwyczaj lekkie i zgrabne konstrukcje niezajmujące wiele miejsca. Do salonowych wnętrz sklep Miloo Home dedykuje zarówno modele ażurowe, jak i z otwartymi i zamkniętymi półkami. To, jaki się wybierze, warto uzależnić, od tego co będzie przechowywane na regale. Ten z zamkniętymi półkami idealnie sprawdzi się, jeśli na półkach ma stanąć zastawa stołowa, tekstylia, dokumenty czy przedmioty, które chce się zabezpieczyć przed zniszczeniem, kurzem. Otwarte półki to natomiast dobry wybór, jeśli regał ma być miejscem na książki i dekoracyjne bibeloty. 

Co można przechowywać na regale w salonie?

Regał jest meblem, na którym wiele się zmieści. Przechowywać można na nim wiele przedmiotów. W salonie na regale najlepiej będą się prezentować:

  • książki – biblioteczka to idealna dekoracja pokoju dziennego; stylowa i elegancka będzie pasować do każdego stylu aranżacyjnego; regały z otwartymi półkami pozwolą na wyeksponowanie lektur; te można ułożyć wielkością lub kolorami; piękno woluminów można podkreślić za pomocą odpowiedniego oświetlenia;
  • materiały biurowe – dokumenty, segregatory, notatki – regał to doskonałe miejsce do ich przechowywania; miejsce na materiały biurowe warto znaleźć, jeśli w salonie ma się również kącik do pracy;
  • dekoracje – figurki, świeczniki, lampiony, ramki ze zdjęciami, obrazy i grafiki w ramach to tylko nieliczne dekoracje, dla których powinno się znaleźć miejsce na półkach regału w salonie; będą one podkreślać styl i klimat wnętrza, a w wielu wypadkach dodadzą mu charakteru;
  • akcesoria barowe – regał może też zastąpić w salonie stylowy barek; półki to świetne miejsce do przechowywania karafek, finezyjnych butelek, a nawet stylowych kieliszków.

Jak zaaranżować regał w salonie?

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest ustawienie regału pod ścianą. Dzięki temu nie zabiera on przestrzeni i nie utrudnia swobodnego poruszania się po wnętrzu. Nie jest to jednak jedyny słuszny koncept. Regały, szczególnie te ażurowe doskonale sprawdzą się jako ścianki działowe. W kawalerkach pomoże on oddzielić np. salon od sypialni, w większych np. jadalnię od pokoju dziennego.

Bez względu, gdzie stanie mebel, warto pomyśleć o jego ciekawej aranżacji. Aby nadać mu klimatu i stworzyć we wnętrzu stylową atmosferę na regale można przykleić paski oświetlenia LED lub okręcić o niego świetlne girlandy. Subtelnie oświetlą one dekoracje prezentowane na półkach, a także wprowadzą do wnętrza klimat. Aby regał prezentował się schludnie, małe przedmioty takie jak ładowarki, zapasowe świeczki itp. warto umieścić w pudełkach i koszach.

Dodaj komentarz