Jak zachować porządek w szafie?

Jak zachować porządek w szafie?

Trudno znaleźć mieszkanie bez szafy. To właśnie w szafie chowamy nasze ubrania, nierzadko pościel, buty czy ręczniki. Aby móc znaleźć to, co nam potrzebne bez większych problemów, należy utrzymać w szafie odpowiedni porządek. Przydatne są w tym organizery do szafy. Jak dbać o porządek w szafie?

Dlaczego warto postawić na organizery do szafy?

Organizery do szafy to najprostszy sposób na utrzymanie w szafie – nawet tej naprawdę dużej – porządku. Dzięki nim wszystko to, co mamy w szafie będzie miało swoje miejsce. Organizery do szafy porządkują przestrzeń, ułatwiają układanie różnych rzeczy.

Czy warto mieć w szafie wieszaki?

Nawet najlepsze organizery do szafy nie mogą być stosowane do wszystkich ubrań. Dlatego każdy, kto chce zachować w swojej szafie porządek powinien postawić również na wieszaki na ubrania. UWAGA: trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcemy wykorzystywać wieszaki, w naszej szafie musi znajdować się drążek, na którym będzie można je powiesić. Wieszaki są niezastąpione, jeśli lubimy przechowywać uprasowane już ubrania. Sprawdzają się w przypadku sukienek, koszul, garniturów. Plusem wieszaków jest to, że nie są drogie. Dostępne są zarówno wieszaki plastikowe, jak i drewniane. Do najbardziej delikatnych tkanin poleca się te obszyte gąbką i tkaniną.

Czy w szafie powinny znaleźć się pojemniki na buty?

Jeśli w szafie zamierzamy przechowywać również buty, warto postawić na specjalne na nie pojemniki. Pozwolą na wygodne i bezpieczne przechowywanie obuwia, które aktualnie nie jest użytkowane. Pojemniki na buty do dobry wybór zwłaszcza wtedy, kiedy zastanawiamy się nad tym jak w szafie przechowywać buty z wysoką cholewką. Jeśli wybierzemy pojemniki przezroczyste, nie będziemy musieli ich otwierać, aby sprawdzić, jakie buty znajdują się w środku.

Jak zadbać o porządek w szufladach od szafy?

Organizery do szafy to modele odpowiednie zarówno do przestrzeni głównej szafy, jak i te, które przeznaczone są do szuflad. Jeśli nasza szafa ma szuflady i mamy dość wiecznie panującego w niej bałaganu, organizer do szuflady jest strzałem w dziesiątkę. To prosty sposób, aby raz na zawsze rozprawić się z bałaganem w skarpetkach czy bieliźnie. Takie organizery nie kosztują dużo, co oznacza, że na ich zakup może pozwolić sobie praktycznie każdy.

Co zrobić z rzeczami, które nie zmieszczą się w szafie?

Nawet najlepiej zorganizowane i uporządkowane osoby mogą nie zmieścić wszystkich posiadanych rzeczy w szafie. Wówczas pojawia się pytanie co z nimi zrobić. Na szczęście dzisiaj nie jest to większy problem. Postawić można na rozmaite pojemniki i koszyki różniące się zarówno kształtem, jak i wielkością. Przechowywać można w nich ręczniki, bieliznę czy te ubrania, które się nie gniotą. Dobrym wyborem jest też worek próżniowy, który po zapakowaniu zmniejsza swoją objętość. Nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie jest naprawdę pojemny.

Utrzymanie porządku w szafie wcale nie jest trudne. Wystarczy zastosować się do naszych kilku prostych wskazówek, aby cieszyć się szafą, w której wszystko ma swoje miejsce.

Dodaj komentarz