Jak zdrowo żyć będąc pracownikiem korporacyjnym?

Jak zdrowo żyć będąc pracownikiem korporacyjnym?

Wiele osób pracujących w korporacji idzie do pracy wcześnie rano, a wraca późnym wieczorem. Cóż, pracując tak dużo, ciężko jest znaleźć czas na zdrowe życie. Ale prawda jest taka, że żyjemy w XXI wieku i choć możemy liczyć na wiele udogodnień płacimy za to też cenę. A ceną jest permanentny brak czasu. Czy można w tym pędzie życia zdrowo się odżywiać? Jasne, że tak. Dziś podpowiemy Wam jak zdrowo żyć, gdy czasu ma się tak mało.

Zdrowa dieta to podstawa

Zdrowa dieta to podstawa – jest to totalny truizm, ale mimo wszystko, choć wie to każdy, to jednak nie każdy zdrowo się odżywia. Pomyślcie tylko jak wiele osób zmaga się już nie tylko z nadwagą, ale i otyłością. Jak szacuje WHO, w latach kolejnych problem będzie tylko i wyłącznie wzrastał. Wiele osób z braku czasu jada jedzenie śmieciowe, które nie tylko jest wysokokaloryczne, ale też uzależnia, a do tego ma małe wartości odżywcze. Ale także objadanie się po pracy negatywnie wpływa na sylwetkę i często powoduje otyłość brzuszną. Z kolei stres powoduje uwolnienie kortyzolu, co z kolei spowalnia metabolizm. Nie brzmi to dobrze. Jest jednak możliwość na utrzymanie prawidłowej wagi. Pamiętajcie, że głodzenie się spowolni metabolizm i wcale nie schudniecie. Efekt będzie odwrotny. Co więc zrobić? Możecie choćby przygotowywać posiłki w parowarze, albo też gotować w weekend, a potem wekować czy mrozić dania. Ale można też wybrać inną alternatywę i postawić na catering dietetyczny. Macie pewność, że dania są zbilansowane, smaczne i zdrowe, a do tego mogą być dowiezione w wybrane przez Was miejsce. Tutaj polecamy Wam tani catering dietetyczny z Warszawy.

Aktywność fizyczna – jak wprowadzić ją do życia, gdy dużo się pracuje

Można dużo pracować, a przy tym szybko przytyć, szczególnie, gdy pracuje się w biurze. Dlatego nie można zapominać, jak ważna jest aktywność fizyczna, która jest częścią zdrowego stylu życia. Wiadomym jest, że gdy wracacie późno do domu, bo całym dniu pracy niekoniecznie macie ochotę wyjść jeszcze na jogging. Ale możecie wprowadzić do życia kilka trików, które sprawią, że jednak znajdziecie czas na zdrowy i aktywny styl życia. Przede wszystkim warto wyjść choćby 10 minut wcześniej z domu i przespacerować się przed pracą. Można też zmienić sposób dojazdu do pracy. Zamiast dojeżdżać samochodem możecie wybrać rower klasyczny bądź też rower elektryczny. Jeżeli dojeżdżacie do pracy komunikacją miejską, możecie zawsze wysiadać przystanek wcześniej i przejść się. Można po drodze kupić kawę z mlekiem roślinnym i do tego jeszcze się zrelaksować i odstresować przed pracą. To bardzo proste. Zatem wiecie już, że warto postawić na catering pudełkowy z Warszawy i spacery, bo w ten prosty sposób można zrobić dla siebie wiele dobrego.

W wolne dni spędzaj czas aktywnie

A gdy macie nieco wolnego, nie spędzajcie czasu w domu, lecz wyjeżdżajcie poza miasto. Można wybrać się na jezioro, a zimą pojeździć na nartach. W letnie dni warto spędzać czas chodząc po lesie czy jeżdżąc na rolkach czy rowerze. A gdy potrzebujecie wypoczynku i totalnego relaksu wybierzcie się do spa i na masaże. Cały dzień spędzony w strefie relaksu sprawi, że znowu zyskacie więcej energii i chęci do pracy. Dbajcie także o małe rytuały, czyli pamiętajcie, by każdego dnia robić coś dobrego dla siebie. Może być to relaksująca kąpiel czy przesłuchanie choćby kilku utworów muzyki klasycznej.

Dbaj o higienę snu

Pracując dużo, często nie wysypiamy się, ale często robimy to na własne życzenie. W końcu zamiast pójść spać o 22 czy 23 siedzimy i oglądamy seriale, a potem trudno jest kolejnego dnia stać, gdy jest się tak niewyspanym. Czas to zmienić. Warto, a nawet trzeba zadbać o higienę snu. Jak to zrobić? Chodzić wcześniej spać – to podstawa. Ale nie należy też objadać się przed snem. Do tego ważna jest jakość poduszek i pościeli. Także łóżko musi mieć wygodny materac. Nie należy również zasypiać przy włączonym tv. Jeżeli nie potraficie zasnąć, włączcie muzykę relaksacyjną. Mogą to być odgłosy natury czy szum morza. Takie proste rzeczy także wpisują się w zdrowy styl życia.

Dodaj komentarz