Jak zorganizować dziecku czas w deszczowy dzień

Jak zorganizować dziecku czas w deszczowy dzień

Wiosenne deszcze bywają dość uciążliwe, jeśli chodzi o organizację dziecku zabawy na świeżym powietrzu, która nie tylko pozwala na doskonałe dotlenienie organizmu, ale również na spożytkowanie energii malucha. Aby nie dopuścić do tego, że dziecko w czasie deszczu będzie nudziło się w czterech ścianach lub nie mając nic lepszego do roboty, zwyczajnie ucieknie do gier komputerowych, warto zorganizować mu rozrywkę, która dostarczy mu nie tylko świetnej zabawy, ale także rozwinie różne jego umiejętności.  Podpowiadamy zabawy dla dzieci w domu.

Trochę ruchu, czyli tor przeszkód

Jeśli nasze dziecko jest na co dzień bardzo aktywne, warto zaplanować w domu gry sportowe, w które zaangażujemy również innych domowników. Takie zabawy nie tylko pozwolą rozruszać ciało, ale również wzmocnią mięśnie i wspomagają prawidłowy rozwój ciała. Nasz dom może posłużyć za tor przeszkód, którego prawidłowe przejście w określonym czasie pozwoli dziecku zdobyć punkty. Przeszkodami mogą być krzesła, pomiędzy którymi trzeba będzie wykonać slalom lub sznurek ułożony równo na podłodze wyznaczający linię przejścia dla stóp. W tor przeszkód można też wpleść różnego rodzaju ćwiczenia, na przykład przysiady czy skłony w określonej liczbie. Taka zabawa dostarczy dziecku doskonałej frajdy i pozwoli spożytkować nieco energii, którą zazwyczaj wyładowuje podczas aktywności na świeżym powietrzu.

Polecamy: Pomysły na wyjazd na weekend z rodziną

Szkoła gotowania

Kolejnym pomysłem na zabawę z dzieckiem w domu jest zorganizowanie mu szkoły gotowania. Będzie to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. W końcu i tak będziemy musieli ugotować obiad dla rodziny, a angażując w ten proces dziecko, spędzimy z nim wspólnie czas ucząc podstawowych zasad gotowania, które z pewnością przydadzą mu się w przyszłości. Warto wybrać takie potrawy, których przygotowanie będzie wymagało odmierzania lub mieszania składników oraz układania ich jako dekoracji. Takie czynności z powodzeniem możemy powierzyć dziecku, a my zajmiemy się tymi bardziej skomplikowanymi lub mniej bezpiecznymi dla malucha, jak obieranie, krojenie czy smażenie.

Zaletą takiej zabawy jest dodatkowo fakt, iż maluch ze smakiem zje przygotowaną ze swoim udziałem potrawę, jest może to być doskonały sposób na niejadka.

Planszówki

Kto z nas ich nie uwielbia! Gry planszowe to doskonała okazja do tego, aby miło spędzić czas w gronie rodzinnym i tym samym wzmocnić więzi między jej członkami. Na rynku mamy szeroki wybór planszówek dla każdej grupy wiekowej, natomiast nie oznacza to, że te dedykowane najmłodszym, nie będą odpowiednie dla dorosłych. Wręcz przeciwnie! Takie gry pozwolą przenieść się w dziecięcy świat pełen fantazji i śmiechu, pozwalając jednocześnie oderwać się od codziennych spraw. Możemy wybrać zarówno planszówki strategiczne, jak i te na refleks czy edukacyjne. Każda z nich z pewnością dostarczy dziecku mnóstwa frajdy.

Zobacz także: Gry dla dzieci, które bawią i uczą

Zabawa w domu może być fascynująca i pełna przygód. Wystarczy odrobina naszej wyobraźni, aby zorganizować dziecku wyjątkowy czas pozbawiony nudy i codziennej rutyny.


Źródło: sklep z artykułami dla dzieci Mamisie.pl


Dodaj komentarz