Jaką karmę wybrać dla starszego psa?

Jaką karmę wybrać dla starszego psa?

Właściciele psów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jakość jedzenia ma ogromne znaczenie. Równie wielkie znacznie ma również rodzaj karmy na każdym etapie życia psiaka. Zupełnie inaczej należy podchodzić do karmienia małego psiaka, którego kości dopiero się kształtują. W takich wypadkach należy zawsze poszukiwać karm o nieco większej kaloryczności i zdecydowanie większej zawartości tłuszczu oraz białka. Zapewnimy w ten sposób psiakowi solidne wsparcie w prawidłowym rozwoju. Na co jednak zwrócić uwagę w przypadku starszego psa i czym powinna odznaczać się karma dla psa senior?

Dolegliwości starszego psa

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej karmy dla psa w podeszłym wieku trzeba przede wszystkim mieć świadomość tego, z czym borykają się nieco starsze psiaki. Mając taką wiedzę będzie można swobodnie rozejrzeć się za takim pożywieniem, które dostarczy pupilowi dokładnie takich wartości, jakich potrzebuje do poprawnego funkcjonowania i zapobiegania niektórym dolegliwościom. Dorosłe psy na ogół miewają problemy ze stawami. Pojawiają się różnego rodzaju zwyrodnienia, a nawet chroniczne stany zapalne, które skutecznie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tego rodzaju problemy rzutują na codzienność pupila. Równie częstym zjawiskiem bywają problemy z właściwą pracą nerek i wątroby. Pogarsza się również wzrok psa, dlatego tak ważnym jest, aby w przyjmowanym pokarmie znalazły się konkretne składniki. Odpowiednio dopasowana karma dla psa to przede wszystkim świadomość dostarczania pupilowi niezbędnych wartości odżywczych, a także troska o jego zdrowie. Dlaczego karma dla psa senior to istotna kwestia i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Karma dla starszych psów

Mnogość możliwych dolegliwości pojawiających się z wiekiem może zaniepokoić. W gestii właściciela leży jednak, aby odżywiać psa w taki sposób, by oznaki starości pojawiały się ze sporym opóźnieniem, a pies mógł cieszyć się końskim zdrowiem przez długie lata. Karmy dla psów senior powinny przede wszystkim odznaczać się mniejszą kalorycznością niż w przypadku młodych psów. Starsze psy mają znacznie mniej ruchu niż młodzi koledzy i nieco wolniejszą przemianę materii. Trzeba również uwzględnić stan uzębienia psa i być może przerzucić się całkowicie na karmę dla psów senior w wersji mokrej. Przede wszystkim warto jednak zwrócić uwagę na zawartość L-karnityny, która powinna być odpowiednio wysoka. Równie istotnymi składnikami, których nie może zabraknąć w karmie dla psa seniora są nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3.

Dodaj komentarz