Jaki alkohol na 18-stkę?

Jaki alkohol na 18-stkę?

Impreza 18-stkowa to wyjątkowy moment w życiu każdego młodego człowieka. Wreszcie może spotkać się w gronie znajomych i legalnie wypić z nimi alkohol. No ale jaki trunek będzie najlepszy na taką okazję? Piwo lager, pszeniczne, whisky, wódka, a może wino? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Raczej piwo i wódka niż wino i whisky

W wieku 18 lat młodzież nie ma jeszcze zbyt dużego doświadczenia z alkoholem. Najczęściej nasze pociechy stawiają dopiero pierwsze kroki w tej dziedzinie. Trudno zatem aby znali się na dobrej whisky czy winie. Najczęściej takie trunki im nie smakują i trudno im odróżnić wino wytrawne od półwytrawnego, nie wspominając już nawet o malt whisky i grain whisky. Ich podniebienia nie są jeszcze przystosowane do tak wyrafinowanych trunków, więc nie ma sensu serwować ich na imprezie 18-stkowej. No więc co sprawdzi się lepiej? Dzisiaj bardzo popularne jest piwo, ewentualnie z mocniejszych alkoholi wódka. To zresztą cecha większości imprez. Na weselach także dominuje wódka oraz lekkie piwo lager.

Jakie piwo warto wybrać?

O ile wybór wódki nie sprawia szczególnego problemu. O tyle nie każde piwo przypadnie do gustu nastolatkom. Właśnie dlatego należy należy się nad tym solidnie zastanowić. 18-latkowie rzadko gustują w piwach o wysokim IBU, czyli wysokim poziomie goryczki. Pierwszy alkohol, po który sięgają to raczej ten delikatny. Właśnie dlatego lepiej niż klasyczna APA lub IPA sprawdzi się delikatne piwo lager lub pils. To przejrzyste i wyraziste w smaku trunki, w których można wyczuć chmielowość i posmak słodu. Goryczka nie jest jednak silnie narzucająca, dzięki czemu takie piwo przyjemnie się pije. Zarówno piwo lager, jak i pils świetnie gaszą też pragnienie, więc sprawdzą się szczególnie podczas letnich imprez. Innym dobrym wariantem jest piwo pszeniczne. To wersja, na którą stawiają osoby w ogóle nieakceptujące goryczy w piwie. To pszeniczne oparte na bawarskiej pszenicy praktycznie jej nie ma. Dodatkowo jest mętne i dość sycące. Należy jednak uważać na piwa pszeniczne, ponieważ co do zasady są one nieco mocniejsze od klasycznych pilsów i lagerów.

A może piwo smakowe?

Na imprezę 18-stkową można też wybrać piwa smakowe. To delikatny wariant alkoholu, który jest idealny na moment inicjacji. Smakuje bowiem owocami, a jednak przebija się w nim chmielowość i słodowość. Ten wariant również doskonale orzeźwia, więc może być znakomitym napojem na imprezy plenerowe w ciepłe dni. Nie należy mylić przy tym piw smakowych z piwami z sokiem. To zupełnie inna bajka.

Dodaj komentarz