Jaki gastronomiczny ekspres do kawy kupić?

Jaki gastronomiczny ekspres do kawy kupić?

Prowadzisz lokal gastronomiczny i szukasz dobrego ekspresu do kawy? Jaki gastronomiczny ekspres do kawy kupić? Na pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

  1. Jaki ekspres gastronomiczny wybrać?
  2. Na co zwrócić uwagę, kupując profesjonalny ekspres do kawy?

Ekspres do kawy to właściwie podstawowe urządzenie w każdym gastronomicznym lokalu. Bez względu na to, czy prowadzisz kawiarnię, restaurację, bar czy hotel, powinieneś wyposażyć firmę w profesjonalny ekspres do kawy. Jakie urządzenie warto wybrać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.  

Jaki ekspres gastronomiczny wybrać?

Chcesz sprawiać swoim klientom przyjemność, przygotowując pyszną, aromatyczną kawę? W takiej sytuacji zainwestuj w profesjonalny, gastronomiczny ekspres do kawy najlepszej jakości. Na rynku aktualnie można znaleźć przeróżne urządzenia, różniące się między sobą specyfikacją techniczną. Który ekspres gastronomiczny jest najlepszy?

Sporą popularnością cieszą się przede wszystkim automatyczne ekspresy do kawy do gastronomii oraz profesjonalne kolbowe. Ten pierwszy model sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy taki ekspres ma być obsługiwany przez klientów – na przykład na stacji benzynowej. Ważne, aby automatyczny ekspres do kawy miał duży zbiornik na wodę, a jeszcze lepszą opcją byłoby urządzenie, które ma możliwość stałego podłączenia do wody. Poza tym automatyczny ekspres do kawy gastronomiczny powinien mieć także spory zbiornik na kawę i zapewniać odpowiednio wysoką wydajność. Tego rodzaju ekspresy gastronomiczne mogą przygotowywać od 60 do około 300 kaw bez konieczności dosypywania ziaren czy uzupełniania wody.

W kawiarni, hotelu czy restauracji natomiast – czyli w miejscach, gdzie pracownik samodzielnie przygotowuje dla klienta kawę – doskonałą opcją będzie kolbowy ekspres do kawy gastronomiczny. Jeśli zdecydujesz się na urządzenie tego rodzaju, musisz pamiętać o odpowiednim przeszkoleniu swojego personelu. Dodatkowo należy dokupić młynek do kawy i zestaw baristyczny – to niezbędne narzędzia umożliwiające przygotowywanie pysznego kremowego cappuccino czy fantastycznego espresso.

Dlaczego warto wybierać kolbowe rozwiązanie? Przede wszystkim dlatego, że taki ekspres do kawy dla gastronomii gwarantuje jeszcze lepszą jakość kawy od modelu automatycznego. Wspomniane niedogodności w postaci konieczności zakupu młynka do kawy czy zestawu baristycznego są zatem rekompensowane przez niepowtarzalny smak kawy, jaką można zaparzyć za pomocą ekspresu kolbowego.

Professional coffee machine used in coffee industry by baristas

Na co zwrócić uwagę, kupując profesjonalny ekspres do kawy?

Szukasz wydajnego ekspresu do kawy dla swojego lokalu gastronomicznego? Polecamy sprawdzić ofertę na stronie https://coffee-style.pl/, na której znajdziesz różnorodne rozwiązania w atrakcyjnych cenach. Czym kierować się przy zakupie odpowiedniego ekspresu dla gastronomii? W pierwszej kolejności zastanów się, jaki rodzaj kawy chcesz w nim użyć. Aktualnie wyróżnia się kawę ziarnistą, mieloną, w saszetkach oraz kapsułkach. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu aromatycznej kawy, najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście kawa ziarnista. W takiej sytuacji należy dokupić młynek do kawy lub wybrać ekspres ze wbudowanym młynkiem żarnowym.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest możliwość przygotowywania różnych napoi. Mamy tutaj na myśli nie tylko kawę, ale i czekoladę na gorąco czy nawet herbatę. Jeśli chcesz serwować swoim klientom również takie napoje, sprawdź, czy interesujące Cię urządzenie umożliwia ich przygotowanie.

Do ważnych opcji, na które warto zwrócić uwagę, zalicza się także moc kawy oraz funkcję spieniania mleka. Odpowiednia regulacja mocy kawy pozwala przygotowywać zarówno łagodną, jak i mocniejszą – niż standardowa – kawę. A zatem jest spora szansa, że tym sposobem dogodzisz każdemu klientowi. Funkcja spieniania mleka natomiast sprawdzi się podczas przygotowywania kawy z mlekiem, latte lub cappuccino. Jeśli chcesz mieć możliwość szybkiego przygotowywania mlecznych kaw, sprawdź koniecznie, czy wybrane przez Ciebie urządzenie ma odpowiednie zbiorniki na mleko, które dodatkowo je schładzają. Dzięki temu mleko zachowa na dłużej swoją świeżość. Porządny automatyczny ekspres ciśnieniowy pozwoli przygotować nie tylko tradycyjną kawę, ale również pyszne latte macchiato. Warto więc postawić na profesjonalne ekspresy, szczególnie że wydajność ekspresu jest wówczas na bardzo wysokim poziomie, a do tego dochodzi łatwość czyszczenia. Ciśnieniowy ekspres na pewno posłuży przez wiele lat.

Dodaj komentarz