Jaki prezent dla miłośnika mocnych wrażeń wybrać?

Jaki prezent dla miłośnika mocnych wrażeń wybrać?

Jeśli w gronie najbliższych masz osobę, która lubi sporty ekstremalne i nie boi się mocnych wrażeń – koniecznie musisz ją obdarować nietuzinkowym prezentem. Zapomnij o rzeczach materialnych czy elektronicznych gadżetach. Postaw na coś naprawdę extra. Przedstawiamy 3 najciekawsze propozycje. 

Najlepszy prezent to czyste emocje

Prezent życia to coś, co wywołuje ciarki na całym ciele i tworzy niezapomniane wspomnienie. To emocje w najczystszej postaci. Taki prezent nie odejdzie w zapomnienie, jak wiele innych materialnych podarunków. Do wspomnień zawsze można wrócić i znów poczuć namiastkę wyjątkowych chwil. Prezent życia to ogromny zastrzyk adrenaliny i endorfin. Jak obdarować bliską osobę takim przeżyciem? Wystarczy kupić voucher na wybraną aktywność. Oto 3 propozycje dla miłośników mocnych wrażeń.

Loty balonem 

Loty balonem to prezent, który dostarczy obdarowanemu niesamowitych wrażeń. W końcu nie codziennie zdarza się dryfować w przestworzach. Lot balonem to niepowtarzalna okazja, by spojrzeć z lotu ptaka na dobrze znane lokalizacje. Można zdecydować się na lot balonem w różnych lokalizacjach. Do wyboru są lokalizacje na terenie całej Polski, m.in.: Katowice, Warszawa, Bielsko-Biała, Białystok, Łódź, Kraków, Lublin, Wrocław, Jura Krakowsko-Częstochowska i wiele innych. Świetną opcją jest jednak lot nad Tatrami lub wokół Tatr. Spojrzeć z góry na najpiękniejsze masywy i szczyty polskich gór to coś naprawdę niezapomnianego. Lot balonem jest w pełni bezpieczny, ponieważ odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy zajmują się wszystkimi aspektami lotu. Można zdecydować się na lot rodzinny, wraz z grupą przyjaciół lub na romantyczny lot we dwoje. 

Jazda samochodem rajdowym

Jazda samochodem rajdowym to idealny prezent dla każdego, kto jest żądny mocnych wrażeń. Nie trzeba wspominać, że jest to również idealny podarunek dla fanów tego dynamicznego sportu. Usiąść za kierownicą bolidu i mknąć po torze to nie lada gratka dla każdego fana motoryzacji. Odczucia są niesamowite, a płynące zewsząd bodźce dodatkowo je potęgują: słyszysz ryk silnika, zapach palonej gumy, czujesz w ciele przeciążenia, serce szybciej bije, a w żyłach krąży adrenalina. Jest to również świetna okazja, aby sprawdzić swoje reakcje i umiejętności w zakresie kierowania pojazdami. Do zrealizowania vouchera konieczne jest oczywiście posiadanie prawa jazdy kategorii B. 

Skok ze spadochronem

Jeśli mowa o ekstremalnych przeżyciach, to nie sposób nie wspomnieć o skoku ze spadochronem. Swobodne spadanie z wysokości 1700 metrów wyzwala uczucia, których nie da się jednoznacznie opisać. To po prostu trzeba przeżyć. Spokojny lot trwa około pięciu minut, co pozwala napawać się tą niesamowitą chwilą. Warto podkreślić, że lot jest w pełni bezpieczny, ponieważ odbywa się w asyście doświadczonego instruktora. Im bliżej ziemi – tym bardziej instruktor ingeruje w lot, by ostatecznie przejąć stery i bezpiecznie sprowadzić cię na ziemię. Przed lotem otrzymasz także wszelkie niezbędne instrukcje oraz dostaniesz specjalny kombinezon. Jeżeli chodzi o atrakcje związane z szybowaniem w przestworzach, to możesz zdecydować się też na: lot paralotnią, samolotem lub helikopterem, albo lot szybowcem.

Podsumowując; mocne wrażenie, ekstremalne emocje i niezapomniane przeżycia to najlepsze prezenty. Atrakcji jest mnóstwo. Jak wybrać odpowiednią? Zastanów się, o czym marzy obdarowywana osoba, co chciałaby zrobić i co jest zgodne z jej charakterem. Możesz także postawić na coś, co pomoże przełamać strach – na przykład skok ze spadochronem – ale tylko wtedy, gdy ktoś chce to zrobić.

Dodaj komentarz