Jakie atrakcje sprawią dziecku radość na urodzinach?

Jakie atrakcje sprawią dziecku radość na urodzinach?

Organizowanie przyjęć urodzinowych naszym dzieciom jest ogromną frajdą, ale czasem sprawia nam nieco trudności. Z radością patrzymy na dzieci zachwycone tortem, dmuchaniem świeczek i prezentami i marzymy o tym, by tworzyć dla nich niezapomniane wspomnienia. Chcemy, by dzieciaki dobrze się bawiły, a czym są starsze tym trudniej jest wymyślić aktywności, które będą atrakcyjne. Pompowanie w nie ogromnych pieniędzy nie jest dobrym wyjściem, bo sami możemy doprowadzić do stanu, w którym nasze pociechy nie będą z niczego zadowolone. Warto jest wypróbowywać zabawy, które będą wciągające, a nie tylko efektowne.

Jak zaplanować zabawę urodzinową dla malucha?

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka trzeba dobrze zaplanować. Przemyśl sobie dokładnie, ilu gości możemy zaprosić do domu, by zabawa była bezpieczna i wygodna. Czy dzieci są już na tyle duże, by bawić się same, czy przyjdą z nimi rodzice, którzy przecież muszą gdzieś usiąść i coś zjeść. Poczęstunek dla dzieci będzie zawierał oczywiście tort i z samego dmuchania świeczek i śpiewania „sto lat” warto jest uczynić ważne wydarzenie wieczoru, by nasz maluch poczuł się gwiazdą. Poza słodkościami dla dzieci pomyśl także o przekąskach i piciu, które nie będą bezsensowną bombą kaloryczną. Dzieci uwielbiają owoce, a sięgną nawet po warzywa, jeśli wymyślimy atrakcyjny sposób na ich podanie. Częścią urodzinowych dekoracji może być pomysłowa zastawa, a dziecko samo może wybrać motyw, jeśli jest już na tyle duże.

Muzyka, tańce, śpiewanie, malowanie – dzieci kochają kreatywność 

Dzieci kochają muzykę i chętnie włączają się do tańca, bo zdecydowana większość z nich ma problem, by usiedzieć w miejscu. Urodziny dla malucha to raczej aktywna impreza, a częścią tej aktywności możemy pokierować sami. Przygotuj sobie zestaw ulubionych piosenek malucha, proste kroki, które możecie wykonać razem, a jeśli dzieci są bardziej umuzykalnione, również instrumenty muzyczne i mikrofon do domowego karaoke. Dobrym pomysłem na urodzinowe zabawy jest malowanie i tu mamy naprawdę spore pole do popisu. Przygotuj kartki i kredki lub pisaki dla wszystkich dzieci lub tablicę, na której możecie tworzyć razem. Dobrym wyborem będą produkty łatwozmywalne, które nie zniszczą ubrań lub mebli. Jeśli chcemy zrobić dzieciom niespodziankę, wybierzmy na stronie www.sklepmatejko.pl bezpieczne dla skóry farby do twarzy.

Tworzone na bazie wody farby do twarzy zapewnią wszystkim mnóstwo uśmiechu

Malowanie twarzy jest fantastyczną zabawą dla dzieci w każdym wieku. Jeśli postawimy na sprawdzone i przetestowane produkty, będziemy mieć pewność, że zapewniamy dzieciom ogrom frajdy w bezpieczny sposób. Na www.sklepmatejko.pl znajdziesz przystosowane do dziecięcej skóry farby do twarzy, które pozwolą tworzyć niezapomniane charakteryzacje, nie zawierają toksyn i nie podrażniają skóry. Produkt ten tworzony jest na bazie wody, ale ma bardzo wysoki poziom krycia, dzięki czemu ozdoba będzie trwała. Możesz je stosować już u maluchów, a poza urodzinami wykorzystasz je także np. na bal karnawałowy czy festyn. Do zmycia po zabawie wystarczy Ci woda z mydłem.

Dodaj komentarz