Jakie cebulki kwiatów posadzić na jesień, by ogród zachwycał na wiosnę?

Jakie cebulki kwiatów posadzić na jesień, by ogród zachwycał na wiosnę?

Zarówno początkujący, jak i doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że prace związane z sadzeniem kwiatów należy ściśle podporządkować porom roku. Jeśli chcesz, by na wiosnę Twój ogród zalała fala pięknych, kolorowych rabat, to już jesienią musisz przygotować na to swoją przestrzeń. Jakie cebulki kwiatów warto posadzić i jak zrobić to właściwie? Poznaj nasze rady!

Jakie kwiaty cebulowe warto sadzić jesienią?

Wiosną kwitnie wiele bylin cebulowych. Warto jednak pamiętać o tym, że ogród należy przygotować już jesienią poprzedzającą kwitnienie. Rynek ogrodniczy oferuje mnóstwo przepięknych kwiatów, z których uprawą doskonale poradzą sobie nawet początkujący ogrodnicy. Zarówno ich sadzenie, jak i pielęgnacja są dość proste, choć trzeba pamiętać, że każda roślina ma nieco inne wymagania. Jakie cebulki kwiatów możesz posadzić jesienią? Do najpopularniejszych z pewnością należą krokusy. Ich intensywnie kolorowe kwiatostany to symbol nadchodzącej wiosny. Wiosenne rabaty nie mogą się też obejść bez tulipanów. Szeroki wachlarz dostępnych odmian pozwoli Ci stworzyć kolorowy ogród marzeń!

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając cebulki kwiatów?

Kwiaty cebulowe mogą stanowić rewelacyjną ozdobę każdego ogrodu, zachwycając niezwykłymi formami i barwami – warunkiem jest jednak wybór odpowiednich cebulek. Jeśli chcesz, aby wiosną Twój ogród przyciągał wzrok okazałymi kwiatami, wybieraj materiał siewny na podstawie kilku podstawowych kryteriów. Do najważniejszych zaliczamy:

wielkość – cebulka powinna być dorodna. Rozmiar bulwy wpływa na siłę wzrostową i wysokość rośliny;

jakość – wygląd materiału siewnego ma ogromne znaczenie. Zrezygnuj z zakupu cebulek, które mają plamy lub oznaki choroby. Wybieraj nieuszkodzone, jędrne i twarde bulwy;

producent – kupuj cebulki kwiatów u sprawdzonych dostawców. Produkty doskonałej jakości oferuje np. e-sklep sadzimycebulki.pl – asortyment firmy pochodzi od najlepszych, holenderskich producentów.

O czym musisz pamiętać podczas sadzenia cebulek kwiatowych?

Sadzenie cebulek kwiatów nie sprawia ogrodnikom większych trudności. Aby uzyskać z nich okazałe rośliny, warto jednak pamiętać o kilku prostych zasadach.

1. Przygotuj podłoże – niezależnie od tego, jakie kwiaty wybierzesz, miejsce nasadzenia powinno być odchwaszczone i oczyszczone z innych roślin oraz kamieni.

2. Zadbaj o odpowiednią ziemię – gleba musi być lekka, żyzna i dobrze spulchniona.

3. Zapoznaj się z informacjami producenta – na opakowaniu cebulek z reguły widnieją najważniejsze wskazówki dotyczące optymalnych warunków dla wybranych przez Ciebie kwiatów.

4. Sadź cebulki szpiczastym końcem do góry – takie działanie jest konieczne, by roślina mogła swobodnie rosnąć.

5. Zachowaj odpowiednią głębokość i odstęp pomiędzy sadzonkami – jeśli nie masz pewności, jakie parametry są optymalne dla wybranej przez Ciebie rośliny, przyjmij, że głębokość powinna wynosić trzykrotną wartość wysokości cebulki. Z kolei odstęp między kwiatami nie powinien być mniejszy niż trzykrotna wartość jej średnicy.

Dodaj komentarz