Jakie lampy nad blat kuchenny sprawdzą się najlepiej? Poznaj 3 najciekawsze propozycje!

Jakie lampy nad blat kuchenny sprawdzą się najlepiej? Poznaj 3 najciekawsze propozycje!

Oświetlenie kuchni pełni niezwykle ważne funkcje. Właśnie dlatego rozwiązania, które do niej wybierzesz, powinny być solidnie przemyślane. W większości domów najważniejszym obszarem tego pomieszczenia, o który należy szczególnie zadbać, planując rozmieszczenie lamp, jest blat kuchenny. Jak prawidłowo go doświetlić? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie 3 sprawdzone opcje, które świetnie sprawdzą się jako lampy nad blat kuchenny!

1. Wiszące lampy nad blat kuchenny

Prawidłowe oświetlenie blatu kuchennego w dużym stopniu odpowiada za komfort przygotowywania posiłków. Nawet w niewielkich kuchniach centralne oświetlenie sufitowe może nie być wystarczające. Właśnie dlatego warto rozejrzeć się za rozwiązaniem, które umożliwi wygodną pracę przy blacie, niezależnie od pory dnia.

Jedną z najpopularniejszych opcji są lampy wiszące. Doskonale oświetlają powierzchnię blatu. Rynek oferuje modele wyposażone zarówno w jeden, jak i w kilka punktów świetlnych. To, ile lamp pojawi się nad blatem, zależy od jego wielkości. Najważniejsze jest jednak to, by dopasować design lampy do charakteru i aranżacji wnętrza.

2. Oświetlenie punktowe – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Kolejnym ciekawym sposobem na zaaranżowanie spójnej i funkcjonalnej przestrzeni nad blatem kuchennym jest oświetlenie punktowe. Sprawdzi się idealnie, pod warunkiem że nad blatem nie znajdują się wiszące szafki kuchenne. Współczesne lampy punktowe występują w wielu atrakcyjnych formach. Świetnie prezentują się oprawy o cylindrycznym kształcie. Są dyskretne i nie dominują wnętrza, subtelnie podkreślając jego charakter. Godne uwagi modele znajdziesz np. w e-sklepie Iluminar. W kategorii: https://iluminar.pl/lampy-nad-blat-wyspe-lade-kuchenna są dostępne oprawy, w których możesz zastosować żarówki LED. Postaraj się wybrać źródła światła o dość dużej mocy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że blat będzie dobrze oświetlony, nawet z odległości.

3. Kinkiety nad blat? Czemu nie!

Rozwiązaniem, które ostatnio szczególnie zyskuje na znaczeniu, jest umieszczenie nad blatem kuchennym kinkietów. To opcja wprost stworzona dla osób, których blat znajduje się przy oknie lub ścianie. Nowoczesne kinkiety nie tylko dostarczają pożądaną ilość światła, ale także sprawiają, że aranżacja kuchni prezentuje się efektownie. Pamiętaj jednak, że kinkiety muszą być stylistycznie dopasowane do innych lamp kuchennych, a także do wyposażenia tego pomieszczenia. Wówczas staną się nie tylko funkcjonalnym elementem aranżacji, ale także jedną z jej najciekawszych dekoracji!

Dodaj komentarz