Jakie niemieckie kawy warto wybierać? Przewodnik po najlepszych niemieckich ziarnach

Jakie niemieckie kawy warto wybierać? Przewodnik po najlepszych niemieckich ziarnach

Niemcy są znani nie tylko z dobrych samochodów, dokładności i trzymania się reguł, ale także z naprawdę dobrej kawy! Podobno Berlin i Niemcy to dwa osobne twory, a stolica wyróżnia się na tle kraju i to właśnie tam zlokalizowane są najlepsze kawiarnie i palarnie, które zyskały w świecie kawy specialty status kultowych i są synonimem najlepszej jakości. Jakie niemieckie palarnie kawy są najbardziej godne uwagi? Oto trzy nasze ulubione!

The Barn Coffee Roasters

The Barn to powstała w 2010 roku palarnia, która dostarcza kawoszom na całym świecie niesamowitych doznań smakowych. Ich filozofią jest powolne delektowanie się najlepszymi ziarnami, które pozyskiwane są bezpośrednio od farmerów. The Barn wypala tylko stuprocentowe arabiki, ręcznie zbierane i starannie selekcjonowane, tak aby do paczki trafiały tylko najlepsze ziarna, bez defektów. Ich styl palenia kawy odkrywa jej prawdziwe oblicze, nie stara się go zmienić.

W ich ofercie znajdziecie kawę nie tylko pod metody alternatywne, ale także pod espresso, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Five Elephant

Five Elephant to kawiarnia, piekarnia i palarnia specialty w Berlinie. Ich pasją jest wysokiej jakości kawa, którą pozyskują bezpośrednio od farmerów, nawiązując z nimi wieloletnią współpracę opartą na transparentnych warunkach. Kawa uprawiana i zbierana jest ze szczególnym uwzględnieniem środowiska naturalnego i lokalnej społeczności, z której pochodzą zielone ziarna. Efektem tego jest kawa bardzo wysokiej jakości, którą roasterzy znają już od fazy wzrostu. Innowacyjne podejście farmerów i roasterów ma na celu tworzenie jeszcze lepszej kawy, która będzie prawdziwą ucztą w filiżance.

Five Elephant w swojej ofercie posiada zarówno kawy pod metody przelewowe, jak i pod espresso, dlatego zarówno fani czarnej, jak i mlecznej kawy będą usatysfakcjonowani.

Bonanza Coffee Roasters

Bonanza Coffee to kolejna berlińska palarnia i kawiarnia, która ma wielkie ambicje dostarczania fanom specialty jak najlepszej kawy. Sami określają swoją kawę jako „przesadnie dobrą”, bo wyśrubowane standardy jakości sprawiają, że każda osoba zaangażowana w proces przygotowania ziaren pracuje na to, aby  stworzyć idealną filiżankę kawy.

Bonanza eksperymentuje z wypałem średnim tzw. omniroast, który jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się zarówno w metodach przelewowych, jak i pod espresso.

Jaka kawa z Niemiec jest najlepsza?

Niezależnie od tego, którą z berlińskich palarni wybierzecie, z pewnością nie będziecie zawiedzeni. Zdrowa rywalizacja między nimi sprawia, że Berlin stał się kolebką kawy specialty. Być może to właśnie duże natężenie dobrych palarni i kawiarni w jednym mieście sprawia, że każda z nich stara się dostarczać wybitną kawę. Niezmienne najlepsza kawa, to ta, która najbardziej Wam smakuje, dlatego zachęcamy do próbowania, eksperymentowania, doświadczania i nieustannego poszukiwania swoich ulubionych ziaren. Szeroki wybór niemieckich kaw znajdziecie na Coffeedesk.pl.

Dodaj komentarz