Jakie rolety wybrać do kuchni? Pomysły na aranżację okna w kuchni

Jakie rolety wybrać do kuchni? Pomysły na aranżację okna w kuchni

Kuchnia to bardzo specyficzne i jedyne w swoim rodzaju pomieszczenie w naszym mieszkaniu i domu. Tak jak w innych pokojach, czasami będziemy zmuszeni do zastosowania rolet na okna. Może być to potrzeba wywołana różnymi powodami, o których też napiszemy. Sprawdź, jakie rolety wybrać do kuchni – pomysły na aranżację okna w kuchni.

Minimalizm przy wyborze rolet do kuchni

Trudny wybór dekoracji do okien kuchennych to dylemat niejednej osoby, która zastanawia się, czy zdecydować się na efektowny wzór rolet i myśleć przede wszystkim o walorach estetycznych, czy też skupić się na prostej konstrukcji rolet i łatwości ich utrzymania w czystości. Warto mieć na względzie fakt, że kuchnia to pomieszczenie, gdzie zamontowane rolety muszą być wytrzymałe i odporne na działanie tłuszczu, oparów, wysokiej temperatury i osiadającego kurzu. Przede wszystkim decydując się na konkretne rolety do kuchni trzeba wybrać prosty model rolet, który będzie prosty w czyszczeniu, a sam materiał rolet musi być wytrzymały i łatwy w konserwacji. Dlatego w przypadku kuchni zalecany jest minimalizm w wybieranych modelach rolet, przykładowo rolety drapowane, harmonijkowe lub bambusowe mogą być nieodporne na zabrudzenia, a dodatkowo wchłaniają zapachy. 

Jakie kolory rolet wybrać do kuchni?

W kwestii kolorystyki rolet kuchennych można stwierdzić, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Szeroka gama kolorystyczna oferowana przez producentów zapewnia bogactwo wzorów i kolorów, dzięki czemu do każdego pomieszczenia uda się dobrać coś odpowiedniego. Jeśli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie, zdecydujmy się na jasne kolory, które stanowią doskonałą bazę do późniejszej aranżacji kuchni i doboru odpowiednich dodatków. Z kolei wyraziste barwy rolety lub jej kontrastowe elementy będą doskonale pasowały do monochromatycznych wnętrz, aby je ubarwić i dodać wnętrzom charakteru.

Dobór tkanin do rolet kuchennych

Zastosowana tkanina w rolecie kuchennej to kluczowy element, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie rolet. Najbardziej w kuchniach polecane są: tkaniny poliestrowe, wysoka jakość tworzywa PCV oraz aluminium. Tego typu materiały nie będą pochłaniać zapachów i są odporne na wilgoć. Również nowoczesne rolety rzymskie obecnie często montuje się w oknach kuchennych – są one nie tylko ozdobą pomieszczenia, chronią przed wzrokiem sąsiadów, ale także ze względu na swój mechanizm łatwo się je ściąga i pierze w pralce.

Jak dbać o rolety kuchenne?

Jeśli zdecydujemy się na montaż rolet w oknie kuchennym w późniejszym czasie zajdzie konieczność ich wyczyszczenia. W pozostałych pomieszczeniach w naszym domu konserwacja rolet nie musi odbywać się tak często, jak ma to miejsce w kuchni. Już przy zakupie rolet należy pamiętać, by wybrać taki model, który łatwo można umyć lub ewentualnie zdemontować i wyprać. Inwestycja w tego typu rolety pozwoli na uniknięcie stosowania bardzo silnych detergentów, które mogą odbarwić materiał i wzmocnić efekt ich eksploatacji. Przykładowo rolety w kasecie są doskonałym rozwiązaniem do kuchni , bowiem można je bezinwazyjnie zamontować, a tkanina schowana jest w aluminiowej kasecie. Więcej przydatnych informacji na temat tego typu rolet znajdziemy w artykule: „Dla kogo rolety w kasecie będą optymalnym rozwiązaniem?”.

Dodaj komentarz