Jakie są typy rozświetlacza?

Jakie są typy rozświetlacza?

Rozświetlacz do twarzy jest jednym z ulubionych kosmetyków kobiet, które chcą wyglądać glamour, lubią błyszczeć i roztaczać wokół siebie czar. Modę na ten kosmetyk zapoczątkowały influencerki, które makijażem chciały uzyskać efekt trójwymiarowości twarzy. Dziś rozświetlacze stosują nie tylko one, co więcej kosmetyki te dostępne są w wielu odsłonach. Po jaki warto sięgnąć?

Po co potrzebny jest rozświetlacz?

Rozświetlacz to kosmetyk, który pomoże wykonać najmodniejsze obecnie makijaż nazywany – strobingiem. Polega on na aplikacji rozświetlacza w tych miejscach na twarzy, w których naturalnie odbija się światło. Oznacza to, że nakłada się go na kości policzkowe, boki twarzy, nos, obszar pod zewnętrznymi częściami łuków brwiowych, łuk kupidyna, czoło.

Jaki rozświetlacz wybrać?

Pierwszą kwestią przy wyborze kolorowego kosmetyku do makijażu jest jego kolor. Na tagomago.pl/collections/makijaz-twarz-rozswietlacze rozświetlacz do twarzy jest dostępny w szerokiej gamie kolorów. Panie o chłodnym typie urody powinny wybierać pastele i rozświetlacze w kolorze zimnego różu. Przy ciepłym typie urody lepszym rozwiązaniem jest złoto i odcienie brzoskwiniowe. Zawsze uniwersalnym wyborem będzie natomiast rozświetlacz do twarzy w kolorze kości słoniowej i szampana.

Jakie są rodzaje rozświetlaczy do twarzy?

Rozświetlacze, które znajdziesz w dobrych drogeriach różnią się nie tylko kolorem, ale i typem. Jednym z najpopularniejszych jest ten sypki. Swoim wyglądem i konsystencją przypomina puder. Przeznaczony jest on do aplikacji pędzlem o miękkim włosiu. Po jego nałożeniu cera jest rozjaśniona i połyskująca, ale nie pozłacana. Ten typ rozświetlacza często występuje w formie naturalnego kosmetyku. W takich pojawia się się mika i tlenek cynku – składniki, które pielęgnują cerę.

Panie, które cenią wygodę i szybkość w wykonywaniu makijażu chętnie wybierają rozświetlacz do twarzy w kremie. Jest on bardzo dobrym wyborem przy cerze suchej i mieszanej.  Wynika to z tego, że ten typ kosmetyku nie tylko upiększa, ale i pielęgnuje. Rozświetlacze w kremie często zawierają drogocenne dla skóry oleje i składniki odżywcze.

Prosty w użyciu jest rozświetlacz w kamieniu. Idealnie sprawdzi się on w kosmetyczce amatorek. Ta formuła kosmetyku umożliwia stopniowanie efektu błyszczenia. Należy nakładać go warstwami, do czasu aż pojawi się oczekiwany efekt. Kosmetyk aplikuje się pędzlem – miotełką, który zapewnia precyzje.

Profesjonalistki w make-up w drogeriach powinny poszukać rozświetlacza w sztyfcie. Nakłada się go tak jak pomadkę, jednak aby nie uzyskać efektu przerysowania, trzeba być precyzyjnym i dokładnym.

Dodaj komentarz