Jesienny salon – wybieramy odpowiednie dodatki

Jesienny salon – wybieramy odpowiednie dodatki

Listopadowa pogoda zachęca do częstszego niż zazwyczaj spędzania czasu w domu. Aby nieco rozgrzać się w trakcie chłodniejszych dni i wieczorów, warto wprowadzić do swojego salonu odpowiedni nastrój. Jakie przytulne dodatki pozwolą Ci urządzić wnętrze, do którego będziesz zawsze chętnie wracać? Podpowiadamy.

Lampiony i świeczniki w różnych zakątkach salonu

Pierwszymi dodatkami, w które warto zainwestować, są wszystkie dekoracje wytwarzające dodatkowe źródło naturalnego światła. O tej porze roku brakuje bowiem słonecznego ciepła – głównie przez zachmurzenie i szybkie zapadanie zmroku. Aby ocieplić swój dom, warto więc udekorować go dodatkami emitującymi delikatne, kojące płomienie. Ustaw w różnych kątach swojego salonu kilka lampionów ze świeczkami. Możesz je układać pojedynczo lub grupami.

Niektóre z nich posiadają również specjalne zawieszki lub liny, dzięki czemu umieścisz je na ścianie lub pod sufitem. Świetnie sprawdzą się również ustawione na stole, komodzie, a nawet kuchennym blacie. Kiedy będziesz wybierać lampiony, nie zapomnij też o świecach, dopasowanych kolorystycznie do barwy dominującej we wnętrzu. Jeśli więc masz salon urządzony w stylu skandynawskim, do lampionu wstaw białe lub kremowe świece.

Wygodne poduszki na kanapę i nie tylko

Jesienny wystrój salonu nie może obejść się bez odpowiedniej stylizacji kanapy. Pomogą w tym ciekawe poszewki na poduszki. To ozdoby tak uniwersalne, że możesz je wykorzystać niemal w każdej części pokoju dziennego. Szukając odpowiednich poduszek do salonu, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na ich kolor i materiał. Jeśli lubisz futrzaste, bardzo miękkie tkaniny, zwróć uwagę zwłaszcza na poszewki w stylu Shaggy. Będą one świetnie dodawać przytulnego charakteru.

W Twoim przytulnym salonie brakuje jeszcze dwóch rzeczy, które udekorują przestrzeń, a jednocześnie przydadzą się w trakcie chłodniejszych wieczorów. Pierwszą z nich są miękkie koce. W ciągu dnia może on pełnić funkcję narzuty na kanapę, niekoniecznie ułożonej równo na całym meblu. Natomiast po zapadnięciu zmroku warto zamienić go w wygodne, ciepłe przykrycie na nogi lub ramiona. Otul się nim w trakcie wieczornego oglądania filmów, a z pewnością żaden jesienny chłód nie będzie Ci straszny. Z kolei narzuty ułatwią Ci utrzymywanie czystości i ogólnego porządku we wspólnej przestrzeni. Warto również zainwestować w cieplejsze komplety pościeli. Jesienne noce są coraz chłodniejsze, dlatego dobrze mieć drugi wariant na zmianę.

Fot: freepik.com

Dodaj komentarz