Kalendarze biurkowe – specjaliści od zarządzania czasem

Kalendarze biurkowe – specjaliści od zarządzania czasem

Sama nazwa kalendarz pochodzi prawdopodobnie od słowa „kalendy” (czyli pierwszy dzień każdego miesiąca w kalendarzu rzymskim) lub od łacińskiego „calendarium”. Wszyscy wiedzą, jak on wygląda i do czego służy. Dzieli czas na regularnie powtarzające się okresy, zazwyczaj związane z cyklem życia przyrody. Bez niego nie byłoby wiadomo, ani który rok teraz mija, ani jaki jest dzień tygodnia. Mogą mieć formę do powieszenia na ścianie, postawienia lub położenia na biurku, kieszonkowe czy książkowe. Każdy znajdzie idealny model dla siebie.

Kalendarze biurkowe — dla pracowników biurowych i uczniów

Nowoczesną technologię spotkacie na każdym kroku i to dosłownie. Zegarek lub bransoletka liczy pokonane kilometry, telefon pomaga zaplanować spotkania i przypomina o zbliżających się terminach, a piekarnik sam wie, jaką temperaturę dobrać do wyrośnięcia ciasta. Rozwiązania techniczne niewątpliwie ułatwiają i usprawniają życie. Jeśli jednak tęsknicie za czasami „analogowymi”, kiedy pisaliście ręcznie (a nie tylko na klawiaturze komputera czy tabletu) albo słuchaliście muzyki z płyt, producenci przychodzą z pomocą.

Jeżeli pracujecie w biurach, sekretariatach lub administracji, to z pewnością Wasz dzień wypełniają zorganizowane i zaplanowane wcześniej obowiązki. W tym przypadku trudno mówić o dowolności dobierania zleceń i wykonywania ich w dogodnym dla siebie momencie. Uczniowie oraz studenci również nie rozstają się z terminami ukończenia konkretnych zadań. Presja czasu towarzyszy Wam przecież każdego dnia. Zastanawia Was niekiedy, jak sprawniej i sprytniej zarządzać pracą? Oto rozwiązanie – kalendarze biurkowe. Zapomniany gadżet, który niezwykle ułatwi Wam życie. Sprawdźcie, co wybrać.

Kalendarze na biurko – zorganizujcie swoją przestrzeń do pracy

Kalendarze biurkowe dzielą się na dwie kategorie: pionowe i poziome. Pierwszy rodzaj zwykle występuje w postaci piramidki, drugi w formie podkładu leżącego na blacie.

Kalendarze na biurko leżące

Zwane również biuwarami. Kalendarze biurkowe leżące typu planet są doskonałą formą zorganizowania czasu pracy i ciekawym dodatkiem stylistycznym na zazwyczaj „nudnym” blacie. Z pewnością pracuje się Wam dużo przyjemniej, kiedy spośród stosu faktur, decyzji czy postanowień zerka na Was narysowana na kalendarzu radosna postać ze śmieszną mordką albo spoglądacie na fototapetę z przepięknym widokiem. Kalendarze biurkowe poziome to 3 w 1: łączą praktyczność z funkcjonalnością i estetyką. Idealna pomoc przy pracy w biurze.

Zastanawia Was, na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu? Producenci oferują tak dużą liczbę wzorów, kolorów, stylów, a nawet rozmiarów, że łatwo się pogubić. Postawcie więc uwagę na estetykę i solidność wykonania. Jeśli korzystaliście już wcześniej z kalendarzy biurkowych, z pewnością wiecie, jak denerwujące potrafią być zagięte rogi albo cienkie kartki. Jeden niefortunny ruch ręką i pół planszy zniszczone. Dlatego podczas zakupu warto położyć nacisk na staranność oraz jakość wykonania.

Kalendarze na biurko stojące

Kalendarze biurkowe pionowe inaczej zwane piramidkami. Zazwyczaj ich budowa opiera się na umieszczonej na górze spirali, po której przesuwacie kolejne karty, chociaż dostępne są także modele z odrywanymi stronami. Kalendarium może być nadrukowane bezpośrednio na nich lub umieszczone na przylepnym bloczku. Producenci prześcigają się w tworzeniu wzorów, kolorów i rozmiarów kalendarza na biurko. Ze względu na swoje niewielkie gabaryty znajdzie miejsce na każdym biurku, nawet tym najbardziej założonym papierami.

W przypadku wyboru tego rodzaju produktu zwróćcie również uwagę na jakość i estetykę wykonania. Modele ze spiralą są z pewnością trwalsze w użytkowaniu niż te z naklejonym bloczkiem. Dość często bywa, że klej wraz z upływem czasu lub z powodu panującego w gabinecie ciepła traci swoje właściwości, a w trakcie zrywania kolejnej kartki z kalendarza odpada wszystko. Dobierajcie zatem detale wykończeniowe dobrej jakości, o wysokim standardzie i wyróżniające się na tle innych egzemplarzy.

Kalendarze biurkowe w służbie organizacji i planowania

Wybierając kalendarze na biurko, nie kierujcie się tylko ich cenami. Najważniejsze jest wykonanie z materiałów świetnej jakości i funkcjonalność. Kupując droższy model, możecie z pewnością liczyć na lepszy papier, spiralę w dowolnym kolorze czy różne ciekawe dodatki – folię matową lub z połyskiem albo umieszczoną na planszy przepiękną fotografię. To oczywiste, że im staranniej wykonane kalendarze biurkowe, tym mają wyższą cenę.

Nie tylko cena i sposób wykończenia produktu mają znaczenie. Funkcjonalność kalendarzy na biurko jest podstawowym kryterium wyboru. Duża powierzchnia biuwarów pozwala na robienie wielu notatek oraz zapisywanie zadań na cały tydzień, a w niektórych modelach nawet na miesiąc wprzód. Z kolei ergonomiczna budowa piramidek i ich przemyślana struktura gwarantują, że zawsze znajdzie się dla nich miejsce na Waszych biurkach.

Nie tylko z papieru

Chociaż zwykle kalendarze biurkowe są wykonane z papieru lub grubego kartonu, na rynku znajdziecie także modele wielokrotnego użytku. Brzmi zaskakująco? Przecież kalendarz co roku jest inny! Oczywiście, ale produkt w rodzaju miesięcznego plannera, bez wpisanych danych cyfrowych, możecie spokojnie dopasować do każdej daty. Umieszczono na nim siedem kolumn z dniami tygodnia oraz ósmą – plany na następny miesiąc oraz notatki. Dodatkową zaletą tego typu rozwiązania stanowi wykorzystanie technologii tablicy suchościeralnej. Po jej powierzchni piszecie markerem, a po zakończonym tygodniu wycieracie gąbką lub ręcznikiem papierowym i czas płynie od nowa.

Bogatą ofertę różnych kalendarzy znajdziesz w empiku na https://www.empik.com/papiernicze/kalendarze/biurkowe.

Dodaj komentarz