Kamp Bus alternatywą na Twoje wakacje

Kamp Bus alternatywą na Twoje wakacje

Niepewność. Obostrzenia. Zakaz podróżowania. Takie i podobne hasła towarzyszą nam już od jakiegoś czasu. Pandemia dała nam się we znaki. COVID-19 odbija się nie tylko na naszym zdrowiu, ale także na normalnym funkcjonowaniu. W pewnym sensie ogranicza naszą wolność, w tym swobodę podróżowania. Jak odzyskać wolność i doświadczyć wakacji życia?

Czym jest karawaning i jak wygląda kamper?

Karawaning to nic innego jak podróż specjalnie do tego przygotowanym pojazdem tzw. kamperem. Zamiast pojazdu można też skorzystać z przyczepy, która również jest przystosowana do tego typu wojaży. Każdy taki kamper (przyczepa kempingowa) powinna być wyposażona w:

  • zaplecze gastronomiczne
  • miejsce do spania
  • urządzenia sanitarne

Oczywiście dzisiejsze kampery oferują dużo więcej niż te podstawowe wyposażenie. Często możemy tam znaleźć sprzęt RTV czy instalację fotowoltaiczną. Generalnie kamper powinien pełnić funkcję mini domu na kółkach.

Zmiana sposobu spędzania wolnego czasu

Ograniczenia w podróżowaniu spowodowały, że szukamy różnych alternatyw na spędzanie wakacji. Dotychczas wybieraliśmy się do biura podróży, kupowaliśmy pakiet wycieczkowy i nic więcej nas nie obchodziło. No może poza tym, co trzeba spakować do walizki. Niestety nastały czasy, gdy takie rodzaje spędzania urlopu są bardzo utrudnione. Musimy się liczyć z tym, że wcześniej wykupiona wycieczka do Egiptu nam przepadnie, ponieważ w życie wejdą nowe obostrzenia. Na taką ewentualność warto się zabezpieczyć i zorganizować wakacje na własną rękę. Karawaning może być świetnym rozwiązaniem, a przy tym wspaniałą przygodą. Jednak zakup kampera to nie wyjście do sklepu po chleb i masło. Co nam pozostaje zrobić, gdy nie możemy sobie pozwolić na dość kosztowną inwestycję?

Kamp Bus – gdy nie masz swojego kampera

Nie wiemy kiedy ta pandemia się skończy. Nie wiemy czy forma spędzania wakacji „na kółkach” będzie nam odpowiadać. Wiemy natomiast, że kamper bądź też przyczepa kempingowa, to duży wydatek. Do tego dochodzą koszty utrzymania i tak naprawdę taki pojazd nie przydaje się w życiu codziennym. Nie trzeba inwestować od razu całych swoich oszczędności. Zawsze można wynająć kampera albo przyczepę kempingową np. w Kamp Bus i cieszyć się nową przygodą. A kto wie, może ta przygoda przerodzi się w późniejszą pasję? Wynajem pojazdu do karawaningu daje nam możliwość sprawdzenia czy taka forma wakacji będzie nam odpowiadać. Tak jak w przypadku mieszkania. Często w życiu najpierw wynajmujemy lokum, a później dopiero kupujemy. Podobnie jest z kamperem. Najpierw można go wynająć i zobaczyć jak się czujemy w takim „mieszkaniu”, a następnie kupić swój własny dom na kółkach.

Wolność, niezależność i spokój ducha

Podróże kamperem dają wiele satysfakcji oraz możliwości poznania alternatywnego spędzania wakacji. Karawaning na pewno wzbogaci nas o nowe doświadczenia. Ale co najważniejsze, taka forma spędzania wolnego czasu daje nam niezależność, wolność i spokój ducha. Możemy wsiąść za kółko, pojechać gdziekolwiek chcemy i nie musimy martwić się o nocleg czy odwołane loty.

Dodaj komentarz