Karta kredytowa online – wygodne rozwiązanie w dobie pandemii

Karta kredytowa online – wygodne rozwiązanie w dobie pandemii

Użytkowanie karty kredytowej a pandemia.

Chcesz zachować finansową płynność w każdej sytuacji? Sięgnij po kartę kredytową. Najlepiej tę, dostępną online. Sprawdźmy, jak działa karta kredytowa i na co zwrócić uwagę, wybierając tę jedyną.

Wg danych udostępnionych przez PRNews na koniec grudnia 2020 r. w portfelach Polaków było niemal 6 mln kart kredytowych. Nic dziwnego. Ten popularny produkt kredytowy przydaje się zwłaszcza dziś, w czasie pandemii. Dlaczego?

Użytkowanie karty kredytowej a pandemia

Pandemia COVID-19 osłabiła gospodarkę i spowodowała potężne kryzysy w wielu branżach. Zwiększyła także bezrobocie i zachwiała stabilnością finansową Polaków. W tym jakże niestabilnym czasie karta kredytowa może być skutecznym sposobem na zachowanie płynności finansowej. Nawet jeśli nie skorzystasz z udzielonego przez bank limitu, świadomość, że pieniądze są pod ręką, poprawi poczucie bezpieczeństwa i zmniejszy lęk o przyszłość. Czym w praktyce jest karta kredytowa i na jakich zasadach działa?

Czym jest karta kredytowa?

Karta kredytowa to nic innego jak kredyt bankowy. Użytkując kartę kredytową, korzystasz więc z pieniędzy banku. W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów gotówkowych przybiera formę limitu na karcie. Jest ona odrębnym produktem i w przeciwieństwie do karty debetowej nie jest powiązana z rachunkiem osobistym.

Jak użytkować kartę kredytową?

Przy pomocy karty kredytowej możesz płacić w sklepach internetowych i stacjonarnych, punktach usługowych, restauracjach, kinach etc. Możesz także podpiąć kartę do aplikacji w opłatach subskrypcji, za płatności za bilety lotnicze, noclegi czy wynajem auta oraz wypłacać środki z bankomatu. Pamiętaj jednak, że za wypłaty banki pobierają prowizje. Zanim zrealizujesz taką operacje, sprawdź, ile za nią zapłacisz.

Kto może otrzymać kartę kredytową?

Karta kredytowa to produkt dla osób pełnoletnich, dysponujących pełną zdolnością do czynności prawnych, mających dowód osobisty i numer PESEL. Niezbędnym warunkiem jest także posiadanie wymaganej przez kredytodawcę zdolności kredytowej. Przed wydaniem decyzji, na podstawie zawartych we wniosku danych i analizy dostarczonych dokumentów, bank dokładnie ją oceni.

Karta kredytowa – tani kredyt bez odsetek

Dużą zaletą korzystania z karty kredytowe jest możliwość uniknięcia odsetek od zrealizowanych w danym okresie rozliczeniowym transakcji bezgotówkowych. Aby uniknąć płatności odsetek, wystarczy spłacić całe zadłużenie w trakcie trwania tzw. okresu bezodsetkowego czyli w terminie podanym na zestawieniu. Karta kredytowa online Santander Consumer Bank daje Ci na to nawet 54 dni.

Jak wybrać kartę kredytową, aby nie żałować?

Aby karta kredytowa w pełni spełniła Twoje oczekiwania, poszukując tej jedynej, zwróć uwagę nie tylko na długość trwania okresu bezodsetkowego, ale także na:

  • możliwość otrzymania karty bez wychodzenia z domu. Jest to szczególnie ważne dziś, w czasie pandemii. Sięgając po kartę kredytową online, ochronisz zdrowie swoje i swoich najbliższych;
  • koszty. Karta kredytowa jest rodzajem kredytu. Powinna więc być maksymalnie tania w obsłudze. Aby sprawdzić, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone od banku pieniądze, zajrzyj do tabeli opłat i prowizji. Znajdziesz w niej szczegółowe informacje na temat kosztów korzystania z karty oraz opłat za poszczególnych operacje (np. wypłaty środków z bankomatu);
  • dodatkowe świadczenia, programy money back i programy rabatowe.

Dodaj komentarz