Kiedy warto stosować suplementację probiotykami u najmłodszych?

Kiedy warto stosować suplementację probiotykami u najmłodszych?

Na czym polega działanie probiotyków i czemu ich suplementacja jest tak istotna? Poznaj najważniejsze informacje o probiotykach i dowiedz się, kiedy podawać je dzieciom.

Czym są probiotyki dla dzieci?

Dziecko to fascynująca istota, która nieustannie się rozwija i zmienia właściwie każdego dnia. Podobnie wygląda to z obecnością probiotyków w jego organizmie – choć w życiu płodowym jest ona znikoma, to już wkrótce po narodzinach liczba tych „dobrych” baterii gwałtownie się zwiększa. Oczywiście jest to związane ze zmianą sposobu odżywiania maluszka, a jak wiadomo – do kluczowych ról probiotyków zalicza się kolonizowanie jelit i odbudowę naturalnej flory jelitowej.

Co jednak ciekawe, nie wszystkie probiotyki działają w ten sam sposób. Dlatego też często mawia się, że probiotyki są szczepozależne – oznacza to, że zależnie od typu bakterii, mogą one w różny sposób wpływać na organizm. Wybierając probiotyk dla dziecka, dobrze zwrócić uwagę, aby produkt miał dobrze przebadane szczepy bakterii, jak np. suplement diety Multilac Baby, który w swoim składzie ma bezpieczny i najlepiej przebadany szczep bakterii probiotycznych LGG.

Przyglądając się dostępnym na rynku probiotykom dla dzieci, należy rozważyć jeszcze jeden czynnik. O ile starsze dzieci raczej bez trudu łykają tabletki, to jednak w przypadku młodszych milusińskich mogą wystąpić  w tej kwestii problemy. Nie trzeba też chyba wspominać o niemowlętach (od 2 miesiąca życia), którym w żadnym przypadku nie można podawać takich tabletek. Dlatego też Multilac Baby to suplement diety w płynie. Wystarczy odmierzyć 6 kropelek i podać je dziecku bezpośrednio lub zmieszać z innym płynem. Pamiętaj jednak, że Multilac krople nie można serwować z gorącymi napojami, gdyż mogą one zniwelować działanie probiotyku.

Suplementacja probiotykami u dzieci

Multilac Baby krople to synbiotyk, co oznacza, że stanowi on połączenie probiotyku z prebiotykiem, czyli pożywką niezbędną do wzrostu „dobrych” bakterii. I właśnie dlatego Multilac krople może okazać się pomocny w wielu sytuacjach.

Wśród sytuacji kiedy warto stosować suplementację synbiotykami u dzieci najczęściej wspomina się prowadzoną antybiotykoterapię, podczas której organizm dziecka narażony jest na pojawienie się wielu dolegliwości, takich jak rozdrażnienie, osłabienie, pogorszenie nastroju, nudności czy biegunka. Szczególnie te ostatnie negatywnie wpływają na stan mikroflory bakteryjnej w jelitach. Suplementy diety akie jak Multilac Baby krople wspierają ją w powrocie do równowagi. Ponadto Multilac dla dzieci może być przydatny przy zatruciach pokarmowych, w trakcie przechodzenia infekcji czy podczas występowania nieprzyjemności jelitowych na różnym tle.

Suplement diety Multilac Baby nie musi być przechowywany w lodówce, dlatego bez trudu zabierzesz go ze sobą np. w podróż. Jeżeli szukasz synbiotyku bezpiecznego dla najmłodszych, koniecznie sprawdź Multilac krople.

/ Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz