Kilka sposobów przechowywania alkoholu w domu – barek na alkohol w salonie

Kilka sposobów przechowywania alkoholu w domu – barek na alkohol w salonie

Niezależnie od tego, czy jesteś koneserem alkoholi, samozwańczym miksologiem, czy po prostu miłośnikiem świeżych koktajli, prawdopodobnie masz w domu przynajmniej niewielką kolekcję mocnych alkoholi.

Niezależnie od tego, czy jesteś koneserem alkoholi, samozwańczym miksologiem, czy po prostu miłośnikiem świeżych koktajli, prawdopodobnie masz w domu przynajmniej niewielką kolekcję mocnych alkoholi.

A jeśli masz mało przestrzeni w szafce kuchennej, gdzie przechowasz swoje butelki tequili i ginu? Jeśli nie chcesz ustawiać ich na półce czy komodzie w salonie, możesz zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest barek na alkohol na kółkach. Mobilny, funkcjonalny i estetycznie wykonany mebel uświetni każdą domówkę czy garden party.  

Trzymaj alkohol z dala od bezpośredniego światła słonecznego

Ostre promienie UV mogą z czasem wpłynąć na jakość znajdującego się w butelce i wystawionego na ekspozycję słoneczną alkoholu (a nawet zmienić jego kolor), dlatego najlepiej przechowywać ulubione trunki z dala od strumienia światła słonecznego. Barek na alkohol można ustawić w dogodnym miejscu, przemieszczając go bez problemu w mniej nasłoneczniony obszar mieszkania.

Przechowuj alkohol w temperaturze pokojowej

W przeciwieństwie do win białych i szampana, mocny alkohol może i powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej (nawet wódka) na przykład w małym barku na alkohol. Dobrze jest schłodzić gin lub tequilę w zamrażarce przed wypiciem, ale niska temperatura nie przedłuży trwałości alkoholu.

Kolejna rzecz, o której należy pamiętać: podczas gdy zakorkowany lub zakapslowany alkohol generalnie zachowuje dobre właściwości przez lata, po otwarciu zacznie się utleniać, co z czasem może znacznie osłabić jego smak i przydatność do spożycia.

Przechowuj alkohol w bezpiecznym miejscu – nowoczesny barek na alkohol jest do tego odpowiedni

W domu dobrze jestmieć miejsce przeznaczone do przechowywania alkoholu (https://costway.pl/_blog/6-Domowy_barek_-_jak_urzadzic_miejsce_na_alkohol_w_domu.html), w którym szklane butelki będą stać stabilnie. Warto postawić na gotowe, sprawdzone rozwiązania, które pozwolą utrzymać porządek i przechowywać zapas trunków w jednym miejscu oraz jednocześnie wyeksponować bogatą kolekcję ginów, wódek, win i innych alkoholi. Barek domowy do salonu z zamknięciem (globus barek lub barek wiszący na alkohol) pozwoli też zadbać o bezpieczeństwo domowników, chroniąc małych psotników – dzieci lub zwierzęta – przed przypadkowym spożyciem lub skutkami zabawy szklanymi butelkami.

Przechowywanie alkoholu w stylu wnętrza domu 

Trzymanie alkoholu w domowym barku to bardzo wygodne rozwiązanie. Mamy cały arsenał trunków w jednym miejscu i możemy zaprosić naszych gości do wybierania tych ulubionych i specjalne miejsce przeznaczone tylko do konkretnego celu. Barek na alkohol do salonu to estetyczny mebel, który można dopasować do konkretnej aranżacji – na przykład wybrać nowoczesny barek na alkohol na kółkach do minimalistycznych wnętrz, drewniany barek na alkohol do pomieszczeń w stylu rustykalnym, loftowy barek na alkohol do przestrzeni industrialnych czy fantazyjny globus barek do gabinetu geografa-amatora.

Alkohol na eleganckiej tacy w barku

Ta metoda jest prosta, klasyczna i elegancka. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć tacę, która pasuje do Twojego stylu (skóra węża, szkło, metalik — opcje są nieskończone) i ustawić na niej swój alkohol w ulubionym porządku – kolorystycznym, gatunkowym, procentowym lub innym dowolnym.

Taka aranżacja alkoholu na tacy w barku na alkohol w salonie jest również praktyczna. Jeśli chcesz jednocześnie zaserwować kilka butelek na stół, możesz po prostu przygotować kompozycję alkoholi, kieliszków oraz np. akcesoriów barmańskich i podać je wprost z barku 

Przechowuj alkohol na otwartych półkach w specjalnie do tego przeznaczonym barku na alkohol

Otwarte półki w kuchni lub jadalni barku są zwykle zarezerwowane na szkło i porcelanę, ale dlaczego nie dodać do tego wymyślnego alkoholu? To proste przechowywanie, a ponadto dodaje ciekawy element stylistyczny do tego, co z łatwością może być bardzo prostą konfiguracją półki.

Dodaj komentarz