Klinika PROVISUS

Klinika PROVISUS

Zaćma jest poważną chorobą, która nieleczona prowadzi do ślepoty. Zgodnie z szacunkami, choruje na nią w Polsce nawet 800 tysięcy osób. Jej skuteczne leczenie jest jednak możliwe. Szybko, bezpiecznie i w komfortowych warunkach leczenie zaćmy realizowane jest w klinice PROVISUS.

Klinika PROVISUS – operacja zaćmy na NFZ

Klinika PROVISUS jest renomowaną kliniką okulistyczną mieszczącą się w Czeski Cieszynie, która została zaprojektowana pod kątem profesjonalnego leczenia zaćmy. Pacjenci kliniki mają zapewniony najwyższy standard i bezpieczeństwo zarówno przed, w trakcie jak i po samej operacji. Zabiegi przeprowadzają wybitni specjaliści z dziedziny chirurgii, którzy dysponują najnowocześniejszym sprzętem i najwyższej jakości soczewkami.

Pacjenci kliniki PROVISUS otrzymują kompleksową pomoc w leczeniu katarakty włączając w to leki i kontrolę pozabiegową, która jest ujęta w procesie leczenia.

Operacja na zaćmę

Chirurgiczne usunięcie zaćmy jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów okulistycznych na świecie. Zabieg trwa zaledwie około 20 minut, jest bezpieczny i bezbolesny, zaś pacjent może opuścić placówkę już kilka godzin po operacji. Po wykonaniu miejscowego znieczulenia wykonywane jest niewielkie nacięcie i do oka wprowadzane jest małe narzędzie chirurgiczne. Następnie chirurg okulista rozdziela zmętniałą soczewkę na mniejsze fragmenty przy pomocy ultradźwięków. Po usunięciu fragmentów, miejsce zmętniałej soczewki zajmuje nowa sztuczna soczewka wewnątrzgałkowa.

Pacjenci mają możliwość wyboru soczewki, a lekarze z kliniki PROVISUS pomagają w dopasowaniu najlepszego dla danej osoby rozwiązania. Po wykonanej operacji każdy pacjent otrzymuje komplet darmowych leków oraz zaproszenie na bezpłatną wizytę kontrolną, która odbywa się w terminie od 14 do 28 dni po wykonanym zabiegu.

Leczenie zaćmy i nie tylko

Klinika PROVISUS oferuje również leczenie zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) i innych schorzeń okulistycznych za pomocą iniekcji doszklistkowej. Iniekcja doszklistkowa  leku hamującego rozrost naczyń jest najnowszą i najskuteczniejszą metodą leczenia wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej związanej z wiekiem, jak również innych chorób plamki. Pełna terapia obejmuje serię zastrzyków, które wykonywane są w 4-6 tygodniowych odstępach. Ma ona na celu spowolnienie bądź też zatrzymanie choroby i ochronę widzenia, w niektórych przypadkach możliwe jest nawet uzyskanie poprawy widzenia.  

Dodaj komentarz