Konsolidacja kredytu przy minimum formalności

Konsolidacja kredytu przy minimum formalności

Zastanawiasz się, co to jest konsolidacja kredytu? Chciałbyś skorzystać z tej opcji? Interesuje Cię konsolidacja kredytu z minimum formalności? Gdzie znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule. Zapraszamy!

  1. Co to jest konsolidacja kredytu?
  2. Gdzie znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny?
  3. Czy istnieje kredyt konsolidacyjny hipoteczny?
  4. Jak działa kalkulator kredytu konsolidacyjnego?

Coraz więcej osób korzysta z takiego rozwiązania jak kredyt konsolidacyjny, jednak wciąż jest on mniej popularny niż np. kredyt samochodowy. To idealna opcja dla tych, którzy mają nie jeden kredyt gotówkowy i chcieliby zmniejszyć ilość rat płaconych każdego miesiąca lub po prostu spłacić swój dług. Jeśli zastanawiasz się nad kredytem konsolidacyjnym, sprawdź dokładnie, czym jest i gdzie szukać najlepszego rozwiązania. Poniżej znajdziesz wszystko, co należy wiedzieć w przypadku kredytu konsolidacyjnego przed podpisaniem umowy.

Co to jest konsolidacja kredytu?

Kredyt konsolidacyjny dostępny na Direct.Money.pl to specjalny kredyt, który umożliwia bezproblemową spłatę aktualnych zadłużeń. Dokładniej rozwiązanie tego rodzaju wykorzystuje się do spłaty kredytu gotówkowego, kredytu zaciągniętego np. na zakup sprzętów AGD, zadłużenia kart kredytowych. Przykładem może być również kredyt hipoteczny. Celem kredytu konsolidacyjnego jest także obniżenie miesięcznej raty przez ostateczne wydłużenie okresu.

Również przy kredycie konsolidacyjnym ważna jest zdolność kredytowa. Im większa zdolność, tym większe prawdopodobieństwo otrzymania kredytu konsolidacyjnego. Chociaż banki z reguły podchodzą do tego indywidualnie, w każdej firmie ważny jest fakt posiadania stabilnego źródła dochodów i braku zaległości w spłatach aktualnych zobowiązań. Zapewne specjaliści będą sprawdzać Twoją historię kredytową przez portal BIK.

Gdzie znaleźć dobry kredyt konsolidacyjny?

Interesuje Cię konsolidacja kredytu z minimum formalności, ale nie wiesz, gdzie znaleźć najlepszą dla siebie opcję? W takiej sytuacji koniecznie znajdź kalkulator kredytu konsolidacyjnego, nierzadko obejmujący także ranking, który pokaże Ci najlepsze na dany dzień rozwiązania. Aktualnie dobrą ofertę konsolidacyjną ma między innymi BNP Paribas, Santander, Millennium, PKO Bank Polski oraz Alior Bank. Ranking tego rodzaju może zmienić się z dnia na dzień, dlatego warto monitorować sytuację lub skorzystać z pomocy specjalisty. Dobry kredyt to oczywiście najtańszy kredyt konsolidacyjny. Dlatego warto sprawdzić ofertę kilku banków i wybrać najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie.

Aby ułatwić nieco sprawę klientom, dziś możesz uzyskać kredyt konsolidacyjny online. Za pośrednictwem strony wystarczy złożyć odpowiedni wniosek. Bank, w którym złożysz wniosek, skontaktuje się z Tobą telefonicznie w celu sprawdzenia zdolności kredytowej. Zostaniesz także zapytany o zobowiązania, które potrzebujesz połączyć w ten jeden, konsolidacyjny kredyt. W niektórych bankach mimo złożenia wniosku przez Internet może być wymagana wizyta w oddziale. Szczególnie jeśli nie jesteś klientem wybranego banku. Jest to potrzebne do weryfikacji tożsamości oraz złożenia podpisu na umowie kredytowej.

Czy istnieje kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

W niektórych bankach jest możliwość wzięcia kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Rozwiązanie tego rodzaju różni się oczywiście od konsolidacji gotówkowej. Konsolidacja z hipotecznym zabezpieczeniem jest jednak bardziej skomplikowana i nierzadko wiąże się z dodatkowymi kosztami. Z drugiej strony dla wielu osób zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego może być dużym ułatwieniem. Aby uzyskać w ogóle kredyt konsolidacyjny hipoteczny, należy mieć odpowiednie zabezpieczenie hipoteczne, zdolność oraz wiarygodność kredytową, a także obywatelstwo polskie i stałe miejsce zamieszkanie w Polsce. O kredyt konsolidacyjny hipoteczny możemy wystąpić w sytuacji, gdy jesteśmy właścicielem danej nieruchomości. Rozwiązanie tego rodzaju opłaca się w sytuacji, gdy poza kredytem hipotecznym mamy także inne zobowiązania finansowe. Połączenie kilku kredytów w jeden nie tylko obniży miesięczną ratę, ale i zwiększy Twoją zdolność finansową.

Do zalet kredytów konsolidacyjnych hipotecznych zalicza się także to, że nierzadko ma niższe oprocentowanie od kredytu konsolidacyjnego gotówkowego i przyznaje się go na dużo większe sumy. Jeśli chcesz nieco odciążyć swój budżet, skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego hipotecznego.

Jak działa kalkulator kredytu konsolidacyjnego?

Z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego warto skorzystać, by sprawdzić, czy w ogóle opłaca nam się wnioskować o konsolidację kredytów. W kalkulatorze wystarczy uzupełnić odpowiednie informacje o zadłużeniach, które chcesz połączyć w jeden. Zazwyczaj podaje się typ zobowiązania wraz z kwotą kredytu, aktualne oprocentowanie i liczbę rat, która została do końca umowy kredytowej. Jeśli szukasz sprawdzonego kalkulatora, skorzystaj z rozwiązania z portalu Direct Money już teraz! To najpopularniejszy kalkulator, który pomoże Ci znaleźć optymalne rozwiązanie dla Ciebie.

Dodaj komentarz