„Krajowy System e-faktur – projekt ustawy i jej konsekwencje. Identyfikacja i obsługa faktur w systemie” – bezpłatny webinar

„Krajowy System e-faktur – projekt ustawy i jej konsekwencje. Identyfikacja i obsługa faktur w systemie” – bezpłatny webinar

Przedsiębiorcom pozostał jeszcze tylko rok, aby przygotować się do wdrożenia Krajowego Systemu e-faktur (KSeF). 26 stycznia br. (czwartek) o godz. 11:00 będzie okazja, aby podczas bezpłatnego webinaru dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo przygotować firmę do integracji z systemem. Opowie o tym ekspert z firmy EuroCert, dostawcy kwalifikowanych usług zaufania.

Faktury ustrukturyzowane staną się jedyną obowiązującą formą dokumentów sprzedażowych dla wszystkich podatników od 1 stycznia 2024 roku. Nowe regulacje wymagają przygotowań w obszarze procesów i technologii, a także przeszkolenia upoważniającego do wystawiania i odbioru faktur personelu. Warto więc z wyprzedzeniem przyjrzeć się przepisom, aby wcześniej wdrożyć odpowiednie działania.

Dowiedz się czym jest KSeF

Dobrą okazją, by uzupełnić brakującą wiedzę będzie bezpłatne wydarzenie zaplanowane na 26 stycznia br. na godz. 11:00, poświęcone tematyce KSeF pt. „Krajowy System e-faktur – projekt ustawy i jej konsekwencje. Identyfikacja i obsługa faktur w systemie”. Ekspert firmy EuroCert opowie o założeniach KSeF oraz korzyściach i wyzwaniach wiążących się z jego wdrożeniem. Porówna on dostępne metody uwierzytelniania i doradzi jaka opcja identyfikacji jest najkorzystniejsza dla poszczególnych typów firm. Nie zabraknie także informacji o tym, co w praktyce należy zrobić, aby rozpocząć korzystanie z KSeF, i jak proces ten umożliwia kwalifikowane usługi zaufania. Na koniec uczestnicy będą mieli szansę zadać ekspertowi pytania.

Pełna tematyka, którą obejmie webinar, to:

  • podstawa prawna KSeF, jego założenia, użytkownicy,
  • nowe wymogi wynikające z projektu nowelizacji ustawy: aktualne zasady obsługi KSeF i sankcje,
  • korzyści wynikające z wprowadzenia systemu KSeF w firmie,
  • dostępne metody uwierzytelnienia (porównanie) oraz sposób ich użycia w KSeF,
  • dobór metod uwierzytelnienia do rodzaju prowadzonego biznesu,
  • co należy zrobić, aby zacząć korzystać z KSeF.

W spotkaniu online można wziąć udział, zapisując się poprzez formularz pod poniższym linkiem: https://eurocert.clickmeeting.com/137655535/register?utm_source=PAP&utm_medium=PAP&utm_campaign=webinar+26.01+KSeF

„KSeF fundamentalnie zmienia zasady obiegu faktur w Polsce. Każdy, kto wystawia faktury, będzie musiał mieć konto w Aplikacji Podatnika. Wiemy, jak działa ten system, wiemy co trzeba zrobić, żeby skutecznie korzystać z systemu. Jako certyfikowany dostawca usług zaufania mam poczucie, że możemy podatnikom pomóc skutecznie, bezpiecznie i sprawnie wejść w nową rzeczywistość. Stąd zapraszam na wydarzenie” – zachęca Łukasz Konikiewicz, prezes zarządu firmy EuroCert.

KSeF

Krajowy System e-faktur wprowadza rewolucyjne zmiany w obszarze fakturowania. Aby zacząć w nim działać, przedsiębiorcy muszą zidentyfikować reprezentowany podmiot i założyć profil w aplikacji podatnika, posiadać zintegrowany system fakturowo-księgowy oraz przydzielić osobom w organizacji odpowiednie role i metodę identyfikacji.

Wprowadzane przez Ministerstwo Finansów regulacje zmuszą firmy do przejścia wyłącznie na obieg faktur w wersji elektronicznej, co wiąże się z oszczędnością czasu i finansów. Zminimalizuje to również ryzyko zagubienia dokumentów, większe bezpieczeństwo w rozliczaniu z kontrahentami i skrócenie procesu ściągalności należności. Dzięki KSeF możliwa będzie pełna kontrola i stały dostęp do faktur przychodzących i wychodzących, a ich ustrukturyzowany, jednolity format ograniczy błędy w odczycie i zredukuje czas rejestracji danych. Dodatkowo dla firm, które włączą się do KSeF jeszcze w okresie przejściowym, ustawodawca uwzględnił przyspieszony zwrot podatku VAT, w ciągu 40, a nie obecnych 60 dni.

W związku z złożonością zmian, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2024, warto skorzystać z nieodpłatnych możliwości pozyskania wiedzy i zarejestrować się na organizowany przez EuroCert webinar.

Źródło: EuroCert Sp. z o.o

Dodaj komentarz