Kredyt konsolidacyjny przez internet

Kredyt konsolidacyjny przez internet

Kredyt konsolidacyjny to bardzo często ostatni ratunek przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia. Dzięki niemu możesz połączyć mniejsze zobowiązania zaciągnięte w różnych instytucjach w jedno, które będziesz spłacać w formie miesięcznej raty. Coraz częściej banki wychodzą naprzeciw takim osobom jak Ty i oferują kredyt konsolidacyjny przez internet. Dzięki temu zaciągnięcie go jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu. Kiedy warto skorzystać z takiego rozwiązania? Kto może wziąć taki kredyt? Podpowiadamy!

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy na kredyt. Za pieniądze banku kupujemy nie tylko mieszkania, ale również sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt sportowy, wycieczki z biurami podróży, a nawet prezenty na święta. Zbyt częste korzystanie z pożyczek lub kart kredytowych może szybko doprowadzić do sytuacji, w której nie będziesz w stanie spłacać na czas wszystkich zobowiązań. Aby łatwiej zarządzać miesięcznym domowym budżetem oraz optymalnie rozłożyć w czasie raty kredytowe, możesz wziąć kredyt konsolidacyjny dostępny na Totalmoney.

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Kredyt konsolidacyjny to forma restrukturyzacji posiadanych zobowiązań finansowych. Stworzony został z myślą o osobach, które coraz gorzej radzą sobie z terminowym spłacaniem kilku mniejszych rat kredytowych. Z jego pomocą można złączyć różnorodne zobowiązania w jedno.

Które kredyty i pożyczki można objąć konsolidacją?

  • kredyty gotówkowe
  • kredyty samochodowe
  • pożyczki na raty
  • chwilówki
  • karty kredytowe
  • kredyty hipoteczne
  • kredyty ratalne
  • wcześniej zaciągnięte kredyty konsolidacyjne

W praktyce bank, w którym zaciągasz kredyt konsolidacyjny, spłaca Twoje poprzednie zobowiązania, a Ty, zamiast płacić kilka mniejszych rat na różne konta, spłacasz jedną ratę kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny – kto może skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie stworzone dla osób, które widzą, że za chwilę nie będą w stanie spłacać dłużej swojego zobowiązania, jednak jak na razie nie mają opóźnień w płaceniu rat. Kredyt ten chroni przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia, ale nie jest w stanie z niej wyciągnąć. Banki udzielają takiego kredytu tylko osobom, które mają odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Nie mogą więc skorzystać z niego dłużnicy oraz bezrobotni. Nie jest to bowiem kredyt oddłużeniowy.

Kredyt konsolidacyjny – jakie warunki trzeba spełniać?

Kredyt konsolidacyjny jest takim samym kredytem jak każdy inny. Oznacza to, że przed jego udzieleniem bank bada zdolność kredytową osoby, która o niego aplikuje. Nie wystarczy więc nie znajdować się na liście dłużników. Niezbędna jest jeszcze pozytywna historia kredytowa oraz wykazanie stałych dochodów. Bank musi mieć pewność, że jesteś w stanie spłacić zobowiązanie terminowo.

Kredyt konsolidacyjny przez internet – jak działa?

Coraz częściej w ofertach kredytodawców pojawia się kredyt konsolidacyjny online. Jest to tradycyjny kredyt konsolidacyjny, jednak do jego zaciągnięcia nie jest niezbędna wizyta w oddziale banku. Wszelkie formalności można dopełnić za pośrednictwem internetu, a umowę podpisać cyfrowo lub w obecności kuriera.

Żeby skorzystać z takiej możliwości, musisz wejść na stronę banku, w którym chcesz wziąć kredyt oraz wypełnić formularz. Niezbędne będzie podanie w nim kwoty, na którą bierzesz kredyt, wymienienie konsolidowanych zobowiązań oraz wskazanie okresu, przez jaki chcesz spłacać zobowiązanie. Dodatkowo podać trzeba podstawowe dane osobowe.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie szukać?

Kredyt konsolidacyjny dostępny jest właściwie w każdym popularnym banku. Cała idea polega jednak nie na tym, żeby wziąć jakikolwiek kredyt, ale najtańszy kredyt konsolidacyjny. Żeby taki znaleźć, najlepiej skorzystać z porównywarek oraz kalkulatorów dostępnych w sieci. W ten sposób uda Ci się oszczędzić wiele czasu, który musiałbyś poświęcić na odwiedzenie kilku, a nawet kilkunastu placówek bankowych. Dzięki takim narzędziom z łatwością porównasz koszty kredytów w kilku konkurencyjnych bankach.

Kredyt konsolidacyjny w firmie pożyczkowej – alternatywa dla banku?

Poza ofertami dostępnymi w bankach możesz również wykorzystać oferty proponowane przez firmy pożyczkowe. Firmy takie nie mogą oferować kredytów konsolidacyjnych, ale niekiedy proponują konsolidację w formie pożyczki na spłatę długów. W praktyce pieniądze uzyskane w ten sposób możesz najczęściej przeznaczyć na dowolny cel. Oczywiście jednak wydanie środków na coś innego niż spłata długów raczej nie przybliży Cię do poprawienia Twojej sytuacji finansowej.

Pożyczki konsolidacyjne są łatwiejsze do otrzymania i często sięgają po nie osoby, którym bank odmówił konsolidacji. Zwykle jednak obarczone są znacznie wyższymi kosztami niż kredyty konsolidacyjne. Zanim więc zdecydujesz się na taką formę finansowania, upewnij się, że jest ona dla Ciebie korzystna, a Ty będziesz w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązania w przyszłości.

Dodaj komentarz