Kredyt przez internet — jak wybrać bezpieczną ofertę?

Kredyt przez internet — jak wybrać bezpieczną ofertę?

Dzięki rewolucji w elektronicznej bankowości większość banków posiada w swoich ofertach kredyty z możliwością zawarcia umowy przez internet. Zastanawiasz się, czy w odróżnieniu od tradycyjnych pożyczek zawieranych w oddziałach banków kredyt w trybie online jest naprawdę bezpieczny? Na co zwrócić uwagę w ofertach pożyczek dostępnych przez internet, aby cały proces przyniósł więcej korzyści niż kłopotów? Podpowiadamy!

Większa naprawa samochodu, przedłużająca się choroba, nieoszacowany budżet remontu — takie sytuacje mogą przydarzyć się każdemu. Kredyt przez internet to sprawny i łatwy sposób, aby bez wychodzenia z domu zasilić domowy budżet. Dostępność z perspektywy ekranu urządzenia mobilnego, stosunkowa łatwość całego procesu i szybki efekt sprawiają, że po kredyty online sięga coraz więcej osób.

Bezpieczny kredyt przez internet

Rozważając wybraną ofertę kredytu, przyjrzyj się, jak wygląda polityka bezpieczeństwa i prywatności u danego kredytodawcy. Składając wniosek o kredyt przez internet, zachowaj także szczególne środki ostrożności. Choć dzięki nowoczesnym technologiom banki kompleksowo dbają o dane osobowe i pieniądze swoich klientów, odpowiedzialność za bezpieczeństwo transakcji leży także po Twojej stronie.

  1. Nie pożyczaj pieniędzy w przypadkowych instytucjach finansowych.
  2. Nie zaciągaj kredytu online, jeśli korzystasz z niezabezpieczonej, ogólnodostępnej sieci internetowej.
  3. Zadbaj o regularną aktualizację programu antywirusowego i przeglądarki internetowej.

Na co zwrócić uwagę, biorąc kredyt przez internet?

Decydując się na kredyt online, działaj racjonalnie. Aby wybrać bezpieczny, najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb kredyt, weź pod uwagę poniższe wskazówki.

  • Porównaj warunki kredytowe w różnych bankach. Oferty kredytów online zestawisz ze sobą, korzystając z porównywarki lub rankingu kredytów gotówkowych z wiarygodnych źródeł. W zestawieniach najlepszych kredytów online zwróć uwagę na kilka podstawowych parametrów: kwotę pożyczki, okres spłaty, RRSO, sposób złożenia wniosku czy wymagane przez kredytodawcę formalności.
  • Sprawdź wiarygodność kredytodawcy. Przed podjęciem decyzji kredytowej odpowiedzialne i wiarygodne instytucje finansowe sprawdzają zdolność kredytową wnioskujących. Taki obowiązek nakłada na nie prawo. Pamiętaj jednak, że zachowanie szczególnej ostrożności przed zaciągnięciem zobowiązań kredytowych leży zarówno po stronie klienta, jak i bankó Zbyt łatwe procedury udzielenia kredytu przez internet mogą być sygnałem, że instytucja finansowa nie działa zgodnie z przepisami.
  • Przeanalizuj swoje możliwości finansowe. Zastanów się, czy Twoje aktualne przychody i wydatki pozwalają na dodatkowe zobowiązania finansowe. Upewnij się także, że dodatkowa miesięczna rata nie będzie dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem.
  • Sprawdź, w jaki sposób przebiega proces wnioskowania o dodatkowe środki. Zwłaszcza w przypadku kredytów przez internet niezwykle ważne jest zachowanie kluczowych procedur bezpieczeństwa. Czy przed udzieleniem kredytu instytucja finansowa weryfikuje tożsamość wnioskującego? W jaki sposób odbywa się zawarcie umowy? Czy połączenie internetowe, z którego korzysta bank, jest szyfrowane?
  • Przyjrzyj się usługom dodatkowym. Sprawdź, jakie dodatkowe korzyści lub usługi oferuje bank, jeśli zdecydujesz się na kredyt gotówkowy online z jego oferty. Najczęściej proponowanymi benefitami są: darmowy pakiet ubezpieczeń (np. assistance), pomoc techniczna, opieka medyczna, pakiet powiadomień SMS czy specjalne raporty z BIK dotyczące Twojej zdolności kredytowej.

Kredyt przez internet to skuteczny sposób na szybkie, bezpieczne i wygodne zasilenie domowego budżetu. Aby zminimalizować ryzyko dodatkowych kosztów i zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo pożyczania, przed złożeniem wniosku kredytowego koniecznie porównaj oferty poszczególnych banków i upewnij się, że instytucja finansowa stosuje najwyższe standardy ochrony.


Opracowano na zlecenie Santander Consumer Bank.

Źródło:

https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607254,kredyty-gotowkowe,jak-bezpiecznie-wziac-kredyt-przez-internet-co-trzeba-wiedziec–decydujac-sie-na-kredyt-on-line,1,1

Dodaj komentarz