Książki dla mężczyzn. Przegląd tytułów, które sprawdzą się w roli prezentu

Książki dla mężczyzn. Przegląd tytułów, które sprawdzą się w roli prezentu

Na brak okazji do obdarowywania innych prezentami nie można narzekać. Tak naprawdę w każdym miesiącu znajdzie się okoliczność, aby wręczyć komuś upominek. Nie zawsze wybór idealnego jest zadaniem prostym, szczególnie jeśli robi się to regularnie kilka razy w roku. Przeglądając strony internetowe, jednym z najbardziej kłopotliwych prezentów jest ten dla mężczyzny. Niezależnie od tego czy chodzi o ojca, męża, chłopaka czy przyjaciela, znalezienie satysfakcjonującego podarunku nie jest najłatwiejsze. Krawat, portfel, alkohol czy może kolejna para skarpetek? Klasyka owszem zawsze się sprawdza, jednak od czasu do czasu dobrze jest zaskoczyć bliską osobę i wyjść poza utarte schematy. Na co w takim razie skierować swoją uwagę w poszukiwaniu prezentu dla mężczyzn?

1. 4 powody, dlaczego warto postawić na książki w formie prezentu

2. Na jaką okazję wybrać książki na prezent?

3. Najlepsze książki dla mężczyzn

a) Książka dla ojca lub ukochanego

b) Tytuły, które doceni każdy prawdziwy mężczyzna

c) Książki dla brata lub kolegi

4 powody, dlaczego warto postawić na książki w formie prezentu

Mogłoby się wydawać, że książka jest równie standardową propozycją na prezent jak perfumy czy kultowy krawat. Tymczasem okazuje się, że wybierając odpowiedni tytuł, można miło zaskoczyć solenizanta. Kupując książki dla mężczyzn warto wziąć pod uwagę nie tylko kultowe pozycje, ale przede wszystkim kierować się zainteresowaniami i tym, co lubi. Dużą zaletą książek jest ich ponadczasowość. Trendy mijają, moda się zmienia, a historie zapisane w konkretnych pozycjach, zostają z czytelnikami na zawsze. Prawdziwe bestsellery cieszą się uznaniem niezależnie od aktualnych nurtów. Dzięki książkom można rozwijać pasje i cieszyć się chwilą. Na tym też polega ich fenomen. Różnorodność dostępnych pozycji i gatunków sprawia, że niezależnie od tego czy wybierze się fantastykę, poradnik czy też thriller lub kryminał, bez problemu uda się dopasować tytuł do każdego mężczyzny. Panowie bowiem również nawet jeśli literatura nie jest dla nich najważniejsza, znajdują w swoim życiu i taki moment, gdy chwila relaksu z kawą, której towarzyszy lektura, przyniesie im oczekiwaną satysfakcję z wypoczynku. Ważną kwestię szczególnie dla osób zabieganych stanowi również możliwość zakupu danej pozycji online. Najlepsze książki dla mężczyzn można w tej chwili bez problemu kupić w księgarni internetowej, nie tracąc przy tym czasu na chodzenie po sklepach. Poza tym, wybierając książkę na prezent, można być spokojnym o trudności w jej pakowaniu. Nie wymaga bowiem szczególnych zdolności manualnych.

Na jaką okazję wybrać książki na prezent?

Nie tylko kobiety mogą liczyć na upominki od bliskich kilka razy w roku. Kalendarz obfituje również w święta dedykowane panom. Już 2 dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca widnieje w nim okazja, którą celebruje każdy prawdziwy mężczyzna. Dzień Mężczyzny co prawda jest aż tak popularny jak Kobiet, jednak nie powinno się go pomijać szczególnie jeśli panie podczas swojego Święta, zostały obdarowane wieloma upominkami. Do ważnych męskich wydarzeń w ciągu roku można również zaliczyć Dzień Ojca oraz Dzień Dziadka. Poza tym w ciągu 365 dni pojawia się szereg innych okazji, aby uszczęśliwić mężczyznę prezentem jak chociażby imieniny, urodziny, rocznica ślubu, a także Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Jak widać, zawsze znajdzie się okoliczność, aby podarować bliskiej osobie najlepszą książkę.

Najlepsze książki dla mężczyzn

Idealna książka w formie prezentu, to taka dopasowana do gustu solenizanta. Znając mężczyznę, któremu przygotowuje się upominek, ma się ten komfort znajomości jego oczekiwań. Nie powinno być więc problemu ze znalezieniem tytułu, który na pewno przypadnie jego zainteresowaniom. Wartościowymi wskazówkami mogą okazać się poniższy krótki przewodnik, uwzględniający najważniejsze pozycje o dużej popularności wśród czytelników płci męskiej.

Książka dla ojca lub ukochanego

Ważną pozycją na liście książek, które warto przeczytać jest powieść sensacyjna autorstwa Leszka Błażyńskiego 'Pięść anioła’. To historia obecnego detektywa, a w przeszłości policjanta, wciągniętego w sprawę przestępstwa. Bohater stoi przed wyzwaniem rozwiązania sprawy o morderstwo byłego przyjaciela. Książkę Błażyńskiego bez wątpienia można potraktować jako absolutny hit literacki. Napięcie związane z kryminalną zagadką, towarzyszy czytelnikowi od początku do końca 'Pięści Anioła’.

Tytuły, które doceni każdy prawdziwy mężczyzna

Swojego rodzaju 'pewniakiem’, który z pewnością wpisze się w gust męskiej części społeczeństwa są pozycje Remigiusza Mroza. Jedną z takich propozycji jest 'Osiedle RZNiW’. Książka przenosi czytelnika do lat 90-tych na polskie blokowiska. Na uwagę zasługuje jej wyjątkowy klimat, język i specyficzna kultura. Tajemnicza, fascynująca powieść, przedstawia życie i codzienność ludzi z tego okresu. Warto, aby pojawiła się na męskiej półce książek, które należy przeczytać. Mróz jest także autorem innej kultowej już propozycji literackiej. 'Behawiorysta’, bo o nim mowa, cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród dojrzałych czytelników, a w tym rodziców. Wynika to przede wszystkim z tematyki lektury. Odnosi się bowiem do losu dzieci, przebywających w przedszkolu, a którym grozi niebezpieczeństwo.

Książki dla brata lub kolegi

W poszukiwaniu odpowiedniej książki dla brata lub kuzyna, warto skierować uwagę na tytuł 'Ludzie ze złota’, którą wspólnie z Jakubem Radomskim przygotowała Edyta Kowalczyk. To propozycja dla wszystkich miłośników sportowych emocji. Pokazuje bowiem historie kilku sylwetek znanych ze świata sportu. Jest pełna anegdot, interesujących 'smaczków’ dotyczących ich życiorysu z nutą humorystyczną. Tytułem, który należy rozważyć, kupując książkę dla kolegi lub znajomego, będzie pozycja 'Zasady sukcesu’. Autor Ray Dalio stworzył prawdziwą biblię przedsiębiorczą. Bestseller w pewnym sensie można zaliczyć do poradników dla inwestorów i menadżerów.

A zatem czy książka do dobry pomysł na prezent? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Pomysł sprawdzi się nawet w przypadku osób, które na co dzień nie czytają. Dlaczego? Być może właśnie z tego powodu, że skoro już ją otrzymali, a tematyka odnosi się do tego czym się rzeczywiście interesują, to być może nadszedł właśnie czas, by zmienić dotychczasowe nawyki. Propozycje popularnych księgarni internetowych są bardzo zróżnicowane. Z pewnością uda się znaleźć książkę idealną dla każdego mężczyzny.

Dodaj komentarz