Książkowe prezenty dla dziewczyny na święta

Książkowe prezenty dla dziewczyny na święta

Święta to doskonały czas na obdarowanie partnerki ciekawym upominkiem. Nierzadko pojawia się jednak dylemat związany z tym, co wybrać. Książki są jednym z lepszych rozwiązań ze względu na ich praktyczny i rozwojowy charakter. Jakie gatunki literatury zatem warto kupić dla swojej dziewczyny i dlaczego?

Prezenty książkowe dla kobiet – na co zwrócić uwagę?

Książki z gatunku thriller oraz prozy detektywistycznej są jednymi z częściej wybieranych przez kobiety pozycji – zaraz obok literatury romantycznej. Dlatego właśnie stawiając na tego typu rozwiązania, istnieje duża szansa na trafienie w gust odbiorcy. Aby jednak mieć pewność czy dana pozycja spodoba się partnerce, warto wcześniej zorientować się jakie tytuły obecnie znajdują się na wysokich pozycjach polecanych książek. Warto także rozważyć zakup zestawów książkowych lub serii – są one bowiem rozwiązaniem stosunkowo opłacalnym, a przy tym cieszą na dłużej. 

Książki o rozwoju osobistym i psychologii, czyli dobra alternatywa dla literatury fabularnej

Świetnym prezentem na święta dla dziewczyny będzie również książka – np. poświęcona tematyce psychologicznej. Na rynku mamy obecnie możliwość wyboru spośród wielu ciekawych tytułów. Dlaczego jednak są to książki warte uwagi? Przede wszystkim charakteryzują się wysoką wartością merytoryczną i badawczą – dzięki udowodnionemu działaniu, pozwolą skutecznie pracować nad własnymi ograniczeniami natury psychologicznej. 

Jeśli zatem nasza partnerka jest zainteresowana szeroko pojętym rozwojem osobistym, książki do autoterapii będą z pewnością trafionym upominkiem – zwłaszcza że można z nimi pracować nawet kilka lat. A jakie tytuły warto wziąć pod uwagę? Są to na przykład „Porozumienie bez przemocy” M. Rosenberga czy „Program zmiany sposobu życia” J. E. Younga i J. Klosko, które od lat biją rekordy popularności wśród książek poświęconych terapii indywidualnej. 

Co jest ważne przy zakupie książek psychologicznych oraz poradników z zakresu pracy nad sobą?

Ze względu na dużą ilość dostępnych pozycji, kluczowy jest wybór jedynie spośród książek opartych na bogatej bibliografii oraz na badaniach naukowych. To właśnie dzięki dobrym opracowaniom metodologicznym, możemy mieć pewność, że książki te rzeczywiście będą w stanie działać na naszą psychikę terapeutycznie. Poszukując pozycji przeznaczonych na prezent, warto także zwracać uwagę na obszar zainteresowania odbiorcy – wyróżniamy bowiem m.in. książki z zakresu coachingu, pracy nad poprawą komunikacji czy związanych z nauką pewności siebie.

Dodaj komentarz