Kultowe musicale – te tytuły musisz znać!

Kultowe musicale – te tytuły musisz znać!

Musicale to filmy inne niż wszystkie. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników niebanalnej, muzycznej fabuły. Pomimo szerokiego wyboru nowości, wciąż najchętniej powracamy do kultowych klasyków. Czy znasz je wszystkie? Przekonaj się!

Kultowe musicale, które musisz znać!

Musicale filmowe, zwane również filmami muzycznymi, opierają się na tańcu i muzyce. To dzięki tym czynnikom produkcje te porywają widza swoją ekspresją i energią. Musicale, choć kojarzą się zwykle z uśmiechniętymi aktorami i lekką tematyką, nie zawsze opowiadają o banalnych historiach. Nierzadko można spotkać się z filmami muzycznymi, które dotykają trudniejszych tematów.

1.    „Deszczowa piosenka”

Wiele osób z pewnością kojarzy piosenkę „Singing in the Rain”, jednak nie każdy wie, że pochodzi ona z musicalu. Ta produkcja z 1952 roku wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych filmów muzycznych, a także najpiękniejszą historią miłosną.

2.    „Skrzypek na dachu”

„Skrzypek na dachu” to kolejna opowieść o miłości, i to nie tylko tej romantycznej, lecz także miłości ojcowskiej. Film bawi i porusza. Z tej produkcji również pochodzi bardzo znana piosenka, czyli „Gdybym był bogaty” („If I were a rich man”).

3.    „Upiór w operze”

W zestawieniu kultowych musicali nie mogło oczywiście zabraknąć „Upiora w operze”. To kolejna historia o miłości, w której oszpecony, upiorny muzyk zakochuje się w młodej i przepięknej śpiewaczce. Czy kobieta odwzajemni jego uczucia? O tym musisz przekonać się sam/a.

4.    „Hair”

Czas na prawdziwy przebój prosto z Broadwayu, czyli „Hair”. Lata 60. XX wieku, grupa szalonych hipisów, wolność i miłość – czy może być lepsze połączenie? Ten film to opowieść o rozterkach nie tylko Bukowskiego (głównego bohatera), lecz także każdego młodego człowieka.

5.    „Czarnoksiężnik z Oz”

O przygodach Dorotki, która zmierza do Szmaragdowego Miasta, aby poprosić o pomoc czarnoksiężnika, słyszał w dzieciństwie niemal każdy. Nie wszyscy wiedzą jednak, że jest to świetny musical, nagrodzony dwoma Oscarami.

6.    „Blues Brothers”

Każdy miłośnik muzyki bluesowej powinien choć raz obejrzeć tę komedię muzyczną. Musical opowiada o dwóch drobnych oszustach, którzy muszą zrealizować ważny plan: zgromadzić stary zespół, zorganizować koncert i zebrać pieniądze na sierociniec. 

INEA – telewizja pełna musicalowych emocji

Jeśli kochasz muzykę i taniec, musical to idealny gatunek filmowy dla Ciebie. Chcesz mieć nieograniczony dostęp zarówno do kultowych, jak i najnowszych produkcji muzycznych? Sprawdź ofertę, którą proponuje INEATelewizja tego dostawcy to niezwykle nowoczesna opcja. Możesz wybrać paczki tematyczne kanałów, które Cię interesują, i płacić tylko za nie. Co więcej, telewizja HIWAY umożliwia włączanie i wyłączanie wybranej paczki kanałów, kiedy tylko zechcesz, bez dodatkowych opłat.

Telewizja HIWAY zapewnia również dostęp do domowej wypożyczalni filmów VOD, a co najważniejsze – najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Postaw na INEAtelewizja światłowodowa od tego dostawcy to bardzo korzystna oferta.

Dodaj komentarz