Kwas hialuronowy i jego właściwości, o których trzeba wiedzieć

Kwas hialuronowy i jego właściwości, o których trzeba wiedzieć

Kwas hialuronowy coraz częściej wykorzystywany jest w medycynie estetycznej. Można również go odnaleźć w składnikach kremów nawilżających. Ma on wiele zastosowań, jednak powinno się go używać według pewnych zaleceń. Dzięki temu będziemy pewni, że efekty, jakie na nas czekają, będą długotrwałe i przede wszystkim widoczne. Poznaj właściwości, o których warto pamiętać w przypadku kwasu hialuronowego.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy należy do cukrów złożonych, tak zwanych polisacharydów. Występuje naturalnie we wszystkich organizmach żywych. Znajduje się również w naszych komórkach. Jest budulcem chrząstek, mazi stawowej czy ciała szklistego oka. Stanowi również podstawę struktury skóry właściwej. Największe stężenie tego czynnika występuje w warstwie brodawkowej oraz pomiędzy włóknami kolagenowymi i sprężystymi, co zapewnia skórze jędrność i elastyczność.

Wspomniany kwas posiada również świetne właściwości nawilżające. Jako humektant zatrzymuje wodę w skórze, ograniczając jej nadmierną utratę. Wraz z wiekiem stężenie tego kwasu stopniowo się zmniejsza. Skutkuje to wiotczeniem naskórka, pojawieniem się zmarszczek i ogólnym odwodnieniem cery. Proces ten rozpoczyna się już od 25. roku życia. Warto jest świadomie zadbać o skórę jak najwcześniej.

Kwas hialuronowy – jak go stosować?

Produkty z tym kwasem mają za zadanie normalizować naszą cerę, a także odpowiednio ją nawilżać i zapewniać zahamowanie procesów starzenia się skóry. Zwiększają jej nawodnienie, co wpływa na lepsze wchłanianie pozostałych składników, które zawarte są w kosmetykach. Po nałożeniu kosmetyku z kwasem hialuronowym powstaje delikatny film, przez który woda nie ma szansy wyparować. Wzmacnia on także działanie ochronne naskórka.

Kosmetyki zawierające ten czynnik można stosować codziennie. Warto jest je włączyć do pielęgnacji porannej, jak i wieczornej. Regularna aplikacja produktów z tym składnikiem pozwala na wzrost napięcia i elastyczności skóry. Cera staje się promienna oraz odświeżona, a zmarszczki są mniej widoczne. Dodatkowo, wydobywają one naturalny blask i poprawia koloryt cery. Odpowiednio dobrane stężenie potrafi również złagodzić podrażnienia i zregenerować zmęczony naskórek. Więcej informacji o właściwościach tego kwasu można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę frazę ,,kwas hialuronowy właściwości”.

W jakich zabiegach używany jest kwas hialuronowy?

Właściwości nawilżające i ujędrniające sprawiły, że kwas hialuronowy już wiele lat temu stał się topowym składnikiem kremów dedykowanych cerom dojrzałym. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 250 cząsteczek wody, co czyni go idealnym składnikiem kosmetyków z gatunku „anti-age”. Niewiele trzeba było czekać, aby kwas hialuronowy zaczął być wykorzystywany do przeprowadzania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Obecnie jest on uważany za najbardziej naturalny i bezpieczny wypełniacz, który może posłużyć do natychmiastowego odmłodzenia skóry. Wszystkie zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, dlatego mogą je wykonywać osoby o różnych potrzebach.

Dodaj komentarz