Lampa do paznokci LED i UV – którą wybrać?

Lampa do paznokci LED i UV – którą wybrać?

Do czego służy lampa do paznokci? Czym sugerować się przed zakupem danej lampy i na co zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Lampa do paznokci – kilka słów przed zakupem

Nie da się ukryć, że każda kobieta uwielbia mieć zadbane i piękne paznokcie. Znakomicie prezentują się one w każdych okolicznościach, dodają pewności siebie i w świetny sposób urozmaicą Twoją stylizację. Do tego nie zapominajmy, że paznokcie masz „zawsze przy sobie”, dlatego tym bardziej warto mieć zadbane paznokcie niezależnie od tego, czy zbliża się jakaś ważna okazja lub uroczystość. I choć usługi w salonach kosmetycznych cieszą się dużą popularnością, to jednak coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne wykonywanie manicure w domowym zaciszu. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy odrobina chęci i samozaparcia, aby dość szybko osiągnąć wprawę wystarczającą do zrobienia paznokci. Do tego celu potrzebny jest też odpowiedni sprzęt, jak np. frezarka do paznokci czy lampa do paznokci. Tego typu urządzenie służy przede wszystkim do utwardzania preparatów nałożonych na płytkę paznokci, najwięcej pań wybiera lampy UV lub lampy LED. Którą lampę powinnaś wybrać?

Utwardzenie preparatów na płytce paznokci jest o tyle ważne, że wpływa na twardość i trwałość tej powierzchni. Dzięki temu Twoje paznokci opierają się niekorzystnemu działaniu czynników zewnętrznych, a uzyskana kompozycja dłużej i lepiej będzie prezentowała się na Twoich dłoniach. Warto w tym miejscu przypomnieć, że tradycyjne lakiery mają taki skład, który nie wymaga stosowania lampy. To jednak wpływa nie tylko na trwałość lakieru, ale również czas zaschnięcia preparatu. Jeżeli zamierzasz kupić lampę do paznokci, koniecznie najpierw zastanów się, jakiego rodzaju manicure masz zamiar wykonywać. Do manicure hybrydowego najlepsza będzie lampa LED, zwykle jest ona droższa niż lampa UV.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem?

Jak wspomnieliśmy, kluczowa jest decyzja dotycząca tego, jaki rodzaj manicure masz zamiar wykonywać. To jednak nie wszystko, powinnaś również zwrócić uwagę na kilka innych czynników, ważna jest choćby częstość użytkowania. Jeżeli planujesz wykonywać manicure nie tylko sobie, lecz również koleżankom, a może nawet rozpocząć w ten sposób działalność zarobkową, koniecznie wybierz markową lampę z wyższej półki. Lampa przeznaczona wyłącznie do prywatnego użytku nie musi mieć nazbyt wyśrubowanych parametrów. Dobrze też wiedzieć, że lampa do paznokci nie musi mieć niesamowitego designu, ważniejsza za to jest konstrukcja, to od tego zależy, w jaki sposób trzeba ułożyć dłoń w jej wnętrzu. Lampa do paznokci LED gwarantuje Ci szybsze i wydajniejsze utwierdzenie preparatu na płytce paznokcia, samodzielnie zdecyduj jednak, który typ tego urządzenia spełni wszystkie Twoje wymagania.

Dodaj komentarz