Laptop dla studenta – jak wybrać najlepszy sprzęt i Internet studencki?

Laptop dla studenta – jak wybrać najlepszy sprzęt i Internet studencki?

Laptop to ważne narzędzie pomagające studentom zdobywać wiedzę. Dzięki niemu można sporządzać notatki z wykładów, realizować projekty grupowe, a także tworzyć prace zaliczeniowe. Poza laptopem bardzo duże znaczenie ma także Internet dla studenta. Jaki sprzęt oraz ofertę Internetu wybrać?

TOP 3 laptopów dla studenta – edukacja, praca i rozrywka

Pierwszym laptopem, na który warto zwrócić uwagę, jest Dell Inspiron 14 7400. Sprzęt ten znakomicie sprawdzi się w trakcie studiów nie tylko ze względu na wysoką wydajność, lecz także wytrzymałą obudowę, zabezpieczającą go na przykład podczas podróży pociągiem lub autobusem.

W standardowej wersji Dell Inspiron 14 700 ma ekran 14,5″, 2560 × 1600 pikseli, a także wyposażony jest w procesor Intel Core i7 11 gen, pamięć 8 GB oraz dysk SSD 512 GB. Za grafikę odpowiada Intel Iris Xe Graphics. Ta specyfikacja techniczna pozwala stwierdzić, że Dell Inspiron 14 700 bardzo dobrze sprawdzi się w trakcie studiów.

Druga propozycja to Microsoft Surface Pro 7. Urządzenie cieszy się coraz większą popularnością ze względu na konstrukcję 2 w 1, która jest niezwykle funkcjonalna. Sprzęt można używać jako laptop i tablet, a dzięki pióru Surface możliwe jest pisanie i rysowanie. To wszystko sprawia, że Microsoft Surface Pro 7 jest niezwykle ciekawą propozycją. Urządzenie ma procesor Intel Core i5-10354 G, a także dysk SSD 128 GB.

Zestawienie to zamyka Acer Aspire 5. Urządzenie wyposażono w ekran 15,6″, 1920 × 1080 pikseli, a także procesor AMD Ryzen 5 4500 U. Całość uzupełnia dysk SSD 512 GB i zintegrowana karta graficzna AMD Radeon Graphics.

Internet dla studenta – jaki pakiet usług wybrać?

Internet dla studenta powinien charakteryzować się wysoką prędkością pobierania i wysyłania danych, a także małymi opóźnieniami. Do takich pakietów należy na pewno oferta od INEA.

INEA zapewnia szybki, stabilny i symetryczny, światłowodowy Internet dla studenta, dzięki któremu można osiągnąć taką samą prędkość pobierania i wysyłania danych na poziomie 1 Gb/s. To wystarczy, by zagwarantować błyskawiczny przesył danych na kilku urządzeniach jednocześnie. To ważne dla studentów, którzy często dzielą mieszkanie z kilkoma współlokatorami. Internet światłowodowy w ofercie INEA dostępny jest bez żadnych zobowiązań, oznacza to, że student nie musi podpisywać umowy lojalnościowej. Może swobodnie zrezygnować z usług, jeśli będzie zmieniał miejsce zamieszkania. Warto pamiętać, że studia to nie tylko czas nauki, lecz także rozrywki. Studenci chętnie biorą udział w rozgrywkach online, w których liczy się brak lagów i opóźnień. Internet od INEA wydaje się być również w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz