Legowisko dla kota – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Legowisko dla kota – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kot jest wyjątkowym czworonogiem. Potrafi przyjść się przytulić, łasić się, choć często też wyraża swoje niezadowolenie. Wielu właścicieli podchodzi do posiadania kotów niezwykle poważnie, dlatego oferują im najwyższej jakości produkty. Choć koty są niewielkie, potrzebują specjalnego miejsca do leżakowania. Z tego względu tak często w mieszkaniach posiadaczy kotów znajdują się legowiska.

1. Dlaczego kotu potrzebne jest legowisko?

2. Rodzaje legowisk dla kota

3. Jakie legowisko wybrać?

Dlaczego kotu potrzebne jest legowisko?

Legowisko jest miejscem do spania, które nie tylko dla człowieka ma ogromne znaczenie, ale również dla kota. Co ciekawe, koty należą do dosyć leniwych zwierząt, które codziennie po kilka razy urządzają sobie drzemki. Zdarza się często, że koty potrafią spać nawet 16 godzin w ciągu doby.

Samopoczucie naszego kota zostanie zachwiane, jeśli nie zagwarantujemy mu dobrego, wygodnego legowiska. Brak snu w odpowiednim miejscu może doprowadzić również do sytuacji, kiedy koty będą zostawiać swoją sierść we wszystkich pomieszczeniach domu. Dodatkowym atutem posiadania legowiska jest możliwość jego wykorzystania podczas choroby kota bądź w innej stresującej sytuacji, kiedy zwierzę potrzebuje swojego azylu.

Rodzaje legowisk dla kota

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych interpretacji legowiska dla kota. Dzięki temu każdy właściciel może wybierać i przebierać w fantastycznych posłaniach, które nie tylko będą funkcjonalne, ale będą mogły stanowić swego rodzaju ozdobę. Ciekawym pomysłem może być również zakup kilku legowisk dla jednego kota oraz rozłożenie ich w różnych miejscach w domu (w przypadku dużego domu jest to wręcz rewelacyjne rozwiązanie), dzięki temu kot nie będzie musiał przemierzać wielu metrów, by dotrzeć do swojego legowiska.

Rodzaje legowisk dla kota:

  • wiklinowe koszyki i legowiska – zazwyczaj wykonane z wikliny posłania w najróżniejszych kształtach, stosowane są często na zewnątrz,
  • kocie domki i budki – rodzaj zabudowanych legowisk, które wykonywane są z przeróżnych materiałów,
  • tunele i śpiwory zamknięte – legowiska dość ciasne, część zwierząt je lubi, inne zaś pogardzą tak małym wnętrzem,
  • poduszki i koce dla kotów – miękkie i płaskie legowiska, łatwo je utrzymać w czystości czy przenosić z miejsca na miejsce.

Jakie legowisko wybrać?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego posłania, warto nieco poobserwować kota, dzięki czemu poznamy jego nawyki oraz ulubione pozycje. Dowiemy się, gdzie lubi spać, a to będzie świetną wskazówką podczas wyboru tego nietuzinkowego akcesorium. Fantastyczne legowiska znajdziemy na stronie https://hubun.pl/52-legowisko-dla-kota i z łatwością dopasujemy asortyment do oczekiwań naszego pupila.

Dodaj komentarz