„Leśna Rzeka” – niezwykły debiut literacki. Premiera książki Marcina Adama już 14 lutego 2023 roku

„Leśna Rzeka” – niezwykły debiut literacki. Premiera książki Marcina Adama już 14 lutego 2023 roku

Książka ma niespotykaną formę – jest połączeniem scenariusza filmowego i porywającego thrillera.

Mimo, że powieść nie miała jeszcze oficjalnej premiery ma już wielu recenzentów. Na Instagramie dostępna jest długa lista patronów, którzy stali się ambasadorami „Leśnej Rzeki”. Zupełnie nowa forma książki zyskała ich uznanie.

Sam autor – Marcin Adam, nie ukrywa swojej fascynacji Stephenem Kingiem.

„Zawsze lubiłem opowiadać niestworzone historie. Ktoś mi bardzo bliski powiedział kiedyś: >>Powinieneś to wszystko zacząć spisywać<<”.

Opowiadając dalej o sobie, autor „Leśnej Rzeki” stwierdza:

„Pewnego zimowego dnia w środku pandemii przyszedł mi do głowy pomysł na książkę. Zjawił się niepostrzeżenie jak kot. Najszybciej jak to możliwe zacząłem spisywać tę opowieść. Tak jak wspomniałem, była pandemia, wszyscy siedzieli pozamykani w swoich mieszkaniach i nie wyglądało to za wesoło. Postanowiłem wynająć dom nad morzem”.

Właśnie w ten sposób powstała „Leśna rzeka”. A jak oceniają ją pierwsi czytelnicy? Oto wybrane fragmenty opinii, które można odnaleźć na Instagramie i portalu lubimyczytac.pl:

„Podczas czytania można poczuć się, jakbyśmy mieli przed sobą scenariusz do filmu, a konkretne rozdziały stanowiłyby klatki dobrego thrillera, ukazanego na szklanym ekranie. Cóż, ja bym chętnie go obejrzała!”

„Największym plusem tej pozycji jest zdecydowanie wielowątkowość oraz to, że bohaterów poznajemy bardzo dokładnie. Akcja nie pędzi na łeb na szyję, tylko pozwala nam delektować się chwilą”.

„Ta powieść to nie tylko sensacja to także kawał dobrej obyczajówki ukazująca życie w różnych kolorach. Doskonale wykreowani bohaterowie bardzo realistyczni, ludzie popełniający błędy i wyciągający z nich wnioski”.

(Źródło: Instagram @miejsko_wiejskie_bajanie)

„>>Leśna rzeka<< to debiut autora i to bardzo dobry debiut. Nietuzinkowy thriller, który trzyma w napięciu”.

(Źródło: Instagram @_mama_wojtka_)

„Autor stworzył niesamowitą historie z ciekawymi bohaterami… Powiem, że książka to faktycznie zupełnie nowy thriller, znajdziemy tutaj wątek, psychologiczny ale i również trochę fantastyki, oczywiście nie zabraknie wątku kryminalnego i erotycznego”.

Opis książki z Wydawnictwa Ridero

„>>Przez długi czas między nami panowała cisza, ale teraz wszystko się zmieni. Znowu rozbłysło dla Ciebie zielone światło<< Te słowa z tajemniczego maila uruchamiają spiralę śmierci w Szpitalu Psychiatrycznym św. Wawrzyńca w Quebec City w Kanadzie.

Ich adresatka, Jasmine Reynolds, przebywa tam z powodu oskarżenia o morderstwo rodziców, do którego jednak nigdy się nie przyznaje. Dziewczyna podąża za instrukcjami nieznanego nadawcy i udaje się jej wyjechać do Polski.

Przebywając u dalekich krewnych, Jasmine realizuje swój plan, dopóki nie spotyka Zoo – rapera walczącego z własnymi demonami. W tym samym czasie jej tropem podąża prywatny detektyw Harry Symond, wiedziony przeczuciem, że historia dziewczyny jest częścią większej intrygi.

Jednak nie on jeden chce odnaleźć Jasmine. To, co stanowi prawdziwe zagrożenie, skrywają niezamieszkałe wyspy na Wiśle.

Niejednoznaczni bohaterowie i dynamiczna akcja naszpikowana sekretami, jednym słowem: powieść, od której trudno się oderwać.

Zakończenie skrywa prawdę, która wbija w fotel”.

Źródło: lubimyczytac.pl

Dodaj komentarz