Malaga – co warto zobaczyć?

Malaga – co warto zobaczyć?

Malaga to położone na południu Hiszpanii miasto, które przyciąga nie tylko miłośników wypoczynku na piaszczystych plażach Morza Śródziemnego, ale również wielbicieli architektury, kultury i sztuki. To właśnie tutaj urodził się Pablo Picasso, ale muzeum poświęcone jego dziełom nie jest jedynym punktem wartym uwagi podczas zwiedzania miasta. Zobacz, jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie w Maladze i okolicach.

Perły architektury w Maladze

Malaga to miasto o wielowiekowej historii, którą możemy podziwiać aż po dziś dzień. Dobrze zachował się Teatr Rzymski pochodzący z czasów Oktawiana Augusta, Zamek Gibralfaro pamiętający czasy Fenicjan czy Katedra, która pochodzi z XVw. Co ciekawe, jej budowa trwała ponad 200 lat, co miało ogromny wpływ na jej ostateczny wygląd. Brak funduszy nie tylko wydłużył okres budowy do ponad dwóch wieków, ale spowodował również brak drugiej wieży, której nigdy nie wybudowano. Jej architektura łączy w sobie cechy gotyku i baroku, tworząc niezwykłą symbiozę, którą można podziwiać podczas zwiedzania.

Muzea w Maladze

Wspomnieliśmy już, że Malaga to miejsce urodzenia Pabla Picassa, a zatem żadna wycieczka do Malagi nie może odbyć się bez wizyty w muzeum poświęconym artyście. Można zajrzeć również do domu rodzinnego artysty, który też został udostępniony do zwiedzania. W Maladze dobrze poczują się też miłośnicy sztuki współczesnej, gdyż w mieście jest m.in. Centrum Pompidou, którego kolorowa bryła przyciąga uwagę i zachęca do odwiedzin tego przybytku kultury.

Wypoczynek w cieniu drzew

Palące słońce południowej Hiszpanii bywa bardzo męczące, więc trudno się dziwić, że wiele osób szuka schronienia w cieniu drzew. W pobliżu portu warto wybrać się do parku de la Alameda, w którym będzie można nieco się ochłodzić. Podczas spaceru po parku z pewnością zachwycą nas przeróżne rzeźby, fontanny i ławeczki, ustawione wzdłuż ścieżek, a zwłaszcza głównego deptaka Paseo del Parque

Okolice Malagi

Podczas pobytu w Maladze warto wybrać się również na zwiedzanie jej okolicy. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń podczas wypraw górskich z pewnością chętnie wybiorą się na Caminito del Rey. To szlak pieszy wzdłuż skalnych ścian, który przemierza się po specjalnej ścieżce wybudowanej ok. 400m nad ziemią. Szlak ten został wybudowany na początku XX w., by ułatwić transport materiałów na budowę tamy, a później stał się jedną z ciekawszych i bardziej niebezpiecznych atrakcji turystycznych.

Dodaj komentarz