Marynarki męskie w jesiennych stylizacjach – inspiracje

Marynarki męskie w jesiennych stylizacjach – inspiracje

Marynarka nie jest jedynie jednym z elementów eleganckiego garnituru. Można włączyć ją w szereg stylizacji na mniej odświętne wyjścia. Z czym ją łączyć?

Prawda jest taka, że marynarka jest jedną z bardziej uniwersalnych części garderoby i każdy mężczyzna powinien mieć ją w swojej szafie. A najlepiej, jeśli jest ona w kilku wariantach. W zależności od tego, po jaką marynarkę sięgniemy, możemy łatwo dodać nieco luzu formalnej stylizacji, albo szczyptę elegancji stylizacji casualowej.

Jakie marynarki sprawdzą się jesienią?

Wraz z nadejściem jesieni, wymieniamy letnią garderobę na nieco grubszą. W przypadku marynarek lniane i bawełniane modele powoli odwieszamy do szafy, a w ich miejsce wyciągamy coś cieplejszego. Szukając eleganckiej marynarki na formalne wyjścia, skupmy się na wełnie gładkiej. Jeśli interesuje nas coś mniej formalnego, to odpowiednia będzie wełna flanelowa albo czesankowa.

Wśród jesiennych wzorów dominują przede wszystkim jodełka i krata. Oba te desenie są cenione co roku, więc wybierając tego typu marynarkę teraz, z pewnością włożymy ją też i w przyszłym roku. Znajdziemy ją m.in., przeglądając marynarki męskie Lancerto.

Co wyróżnia casualowe marynarki?

Już na podstawie tego, co było wyżej, łatwo zauważyć, że marynarki casualowe różnią się od eleganckich pod względem materiału, ale nie jest to jedyna różnica. Oprócz tego często nie mają podszewki, za to posiadają nakładane kieszenie, lub tak niestandardowe ozdoby, jak materiałowe łaty na łokciach. O ile eleganckie marynarki są zazwyczaj w kilku neutralnych kolorach, gładkie bądź ewentualnie w delikatny wzór, o tyle marynarka casualowa już nie. Znacznie szerszy jest przekrój kolorystyczny. Poza neutralnymi i standardowymi kolorami są dostępne w wielu energetycznych barwach, a wzory, jak wspomniana krata, mogą być bardzo wyraźne.

Marynarka męska i sweter typu golf – ciekawe i ogrzewające połączenie

Marynarki możemy nosić na różne okazje i zestawiać je z wieloma ubraniami i wcale nie musi to być koszula. Jesienią i zimą, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza, jednym z bardzo zachęcających zestawień będzie golf z marynarką. To prosty sposób, żeby uzyskać modną stylizację, ale jednocześnie będzie nam przyjemnie ciepło. Pamiętajmy jednak o tym, że tylko jeden z tych elementów może być we wzory. Do marynarki w kratę koniecznie dopasujmy gładki golf. A jeśli to na golfie są jakieś wzory, jak pasy, to marynarka powinna być gładka. Ponadto zwróćmy uwagę na jakość golfu i marynarki, tylko wtedy będziemy wyglądać dobrze. Golfy męskie na stronie Lancerto.com podobnie jak marynarki, są wysokiej klasy, więc cały komplet możemy kupić w jednym miejscu.

Dodatki ubarwiające stylizacje z marynarką męską

Na to jak się prezentujemy, wpływa nie tylko ubranie, ale także dodatki, jakie do niego dobierzemy. W przypadku marynarki weźmy pod uwagę kaszkiet, skórzaną torbę zamiast plecaka. Jeśli nosimy koszulę, to może warto pomyśleć o fikuśnej muszce? Z kolei przy oficjalnej wersji marynarki ważna jest na przykład poszetka i czarny klasyczny pasek.

Dodaj komentarz