Masażery ręczne. Co warto o nich wiedzieć? Jak wybrać urządzenie?

Masażery ręczne. Co warto o nich wiedzieć? Jak wybrać urządzenie?

Cellulit, czyli charakterystyczne, przypominające pomarańczową skórkę zmiany to problem wielu kobiet. Niestety nawet dbając o aktywność fizyczną oraz zdrowe odżywianie, nie zawsze jesteśmy w stanie ich uniknąć. Skutecznym środkiem w walce z problemami takimi jak właśnie cellulit czy nadmiernie napięte mięśnie może jednak okazać się ręczny masażer antycellulitowy. Co trzeba wiedzieć na temat tego typu urządzeń? Jak prawidłowo używać używać masażera antycellulitowego?

Masażer ręczny. Skuteczny sposób na pobudzenie krążenia krwi, poprawę wyglądu skóry i samopoczucia

Masażer antycellulitowy ręczny to doskonałe narzędzie, dzięki któremu zadbacie o różne aspekty – od masażu ramion i masażu ud, aż po masaż twarzy. Co ważne, masażer ultradźwiękowy nie wymaga pomocy profesjonalnego fizjoterapeuty – proste zabiegi możemy z powodzeniem wykonać w domowym zaciszu – samodzielnie lub z pomocą partnera. To pozwala lepiej zatroszczyć się o własne zdrowie i samopoczucia bez konieczności odbywania częstych wizyt w gabinetach kosmetologicznych.

Pobudza krążenie krwi, eliminuje efekt pomarańczowej skórki i zapewnia ujędrnienie skóry – domowy masaż wibracyjny

Lista korzyści, które można odnieść, stosując masażery ręczne wyposażone w głowice masujące jest naprawdę długa. Jedną z najważniejszych zalet jest z całą pewnością fakt, że ich regularne używanie pomaga wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć problem cellulitu – zwłaszcza jeśli wraz z nimi wykorzystamy kosmetyki antycellulitowe. Warto poza tym wspomnieć, że ręczne masażery redukują nieprawidłowe napięcie mięśniowe. Masażery mechaniczne są ponadto świetnym sposobem na to, by wykonać masaż relaksujący. 

Masażery antycellulitowe. Jak wybrać dobry masażer? Możliwość kontroli intensywności masażu i inne parametry 

Oczywiście nie każdy masażer ręczny pozwoli na osiągnięcie oczekiwanych efektów. By mieć pewność, że będzie on spełniał nasze oczekiwania, zwróćmy uwagę przede wszystkim na kilka parametrów. Jednym z najważniejszych jest to, czy dane urządzenie oferuje możliwość kontroli intensywności masażu. Dobry domowy masażer powinien ponadto posiadać wymienne głowice do różnych rodzajów masażu. Istotny jest też ergonomiczny kształt, umożliwiający bezproblemowe samodzielne wykonanie masażu. 

TOP 5 masażerów. Jakie modele są używane gabinetach medycyny estetycznej i w domowych masażach?

Dobrą wskazówką przy wyszukiwaniu masażerów są na pewno rankingi najlepszych modeli, takie jak TOP 5 masażerów. Warto też korzystać z rankingów sklepów medycznych – znajdziemy w nich również inne przydatne produkty, takie jak tablice Ishihary pomocne w diagnozowaniu zaburzeń percepcji kolorów oraz dermatoskopy, które są obowiązkowym elementem wyposażenia gabinetów dermatologicznych i służą do sprawdzania zmian skórnych pod kątem chorób. 

Dodaj komentarz