Maska, serum i krem — dlaczego sam krem nawilżający do twarzy Ci nie wystarczy?

Maska, serum i krem — dlaczego sam krem nawilżający do twarzy Ci nie wystarczy?

Naturalny krem nawilżający pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Nawilża ją, ujędrnia i odmładza. Okazuje się jednak, że nie jest to wystarczające, jeśli zależy Ci na zahamowaniu oznak starzenia i wyraźnej poprawie struktury tkanek. W takiej sytuacji warto postawić na świadomą pielęgnację opartą także na innych kosmetykach, których potrzebuje Twoja skóra. Sprawdź, dlaczego maska, serum i krem to trio, które powinno znaleźć się w Twojej kosmetyczce. 

Maski naturalne do twarzy, sera i kremy — funkcje kosmetyków 

Maski naturalne do twarzy, różnego rodzaju sera oraz naturalne kremy to kosmetyki do pielęgnacji. Każdy z nich ma jednak nieco inną strukturę oraz właściwości. Poniższa tabela zawiera najważniejsze informacje na temat poszczególnych produktów. 

Naturalna maska do twarzyKrem nawilżający naturalnySerum nawilżające do twarzy
Konsystencja:od płynnej po stałą; pomiędzy płynną a stałą;lekka i szybko wchłaniająca się.
Częstotliwość używania:1-2 razy w tygodniu; codzienne stosowanie;codzienne stosowanie. 
Cel stosowania:intensywna pielęgnacja skóry; nawilżenie i natłuszczenie skóry;dostarczenie skórze składników aktywnych o skoncentrowanym działaniu.

Maska, krem do twarzy nawilżający naturalny i serum różnią się zatem ze względu na konsystencję, częstotliwość oraz cel stosowania. W połączeniu działają najwydajniej, dlatego warto uwzględnić każdy z kosmetyków w swojej pielęgnacji. 

W jaki sposób aplikować krem do twarzy nawilżający naturalny i inne kosmetyki 

Naturalny krem nawilżający i inne kosmetyki należy przede wszystkim aplikować na oczyszczoną skórę. Do jej mycia używaj letniej wody, a także delikatnego żelu myjącego — najlepiej wybrać ten o naturalnym składzie, który już podczas oczyszczania będzie pielęgnował cerę. 

Przed aplikacją serum warto nałożyć na skórę tonik. Zwiększy on wchłanialność substancji aktywnych. Po około 20 minutach od aplikacji serum możesz nałożyć na twarz krem nawilżający. Pamiętaj, by do czasu jego wchłonięcia najlepiej nie kłaść się do łóżka. Dzięki temu produkt wniknie w skórę, a nie np. w poduszkę. 

Jeśli zamierzasz zastosować maskę, spryskaj twarz tonikiem (możesz też nałożyć go płatkami kosmetycznymi bądź palcami dłoni), nałóż serum, a na to maseczkę. Dzięki temu substancje aktywne się połączą i głęboko wnikną w tkanki. Po oczyszczeniu skóra będzie odżywiona i rozświetlona. 

Krem pod oczy — niedoceniany sprzymierzeń Twojej skóry 

Produktem, o którym warto pamiętać w swojej codziennej pielęgnacji, jest także krem pod oczy: cichy sprzymierzeniec w walce o młody wygląd twarzy. Produkt pomaga zachować jędrność wyjątkowo wrażliwej i cienkiej skóry, która znajduje się w okolicach oczu. Najlepiej stosować go co najmniej raz dziennie, na noc. Warto robić to po nałożeniu toniku oraz serum pod oczy

W pielęgnacji twarzy ważne są dobrze dobrane produkty naturalnego pochodzenia, sumienność i regularność. Kluczowe jest także stosowanie różnego rodzaju kosmetyków zgodnie z ich przeznaczeniem oraz właściwościami. Jeśli zadbasz o te aspekty, Twoja cera odwdzięczy się odżywioną strukturą i blaskiem. 

Fot: freepik.com

Dodaj komentarz