Meble tarasowe – poznaj 4 kryteria ich doboru!

Meble tarasowe – poznaj 4 kryteria ich doboru!

Jakże miło móc wreszcie odpocząć na tarasie! W końcu należy Ci się to po ciężkim tygodniu pracy. Cichy zakątek z widokiem na rozpościerającą się zieleń ukoi Twoje zmysły, a zapachy dochodzące z grilla rozbudzą apetyt na życie. Zobacz, czym się kierować, urządzając wygodny taras dla siebie i najbliższych.

Po pierwsze: liczba domowników

Rozważ, ilu domowników korzysta zazwyczaj z tarasu. Czy dorastające dzieci przyprowadzają znajomych i drugie połówki, by wspólnie biesiadować w wolny dzień? A może taras ma służyć jedynie dwóm osobom? Liczba domowników i przyjaciół rodziny, z którą będziesz spędzać czas na nowym zestawie wypoczynkowym to jedno z ważniejszych kryteriów wyboru nowego kompletu jeśli chodzi o meble tarasowe.

Po drugie: dostępna przestrzeń

Jeżeli dysponujesz dużym tarasem, możesz pozwolić sobie na kilkuelementowy zestaw wypoczynkowy, rozstawiony wokół dużego prostokątnego stołu. Jeśli jednak masz do zagospodarowania dość niewiele, być może lepszym rozwiązaniem będzie dwuosobowa ława ze stolikiem? Pamiętaj, aby wokół siedzisk pozostawić trochę przestrzeni do swobodnego poruszania się z talerzami i napojami.

Po trzecie: obecność zadaszenia

Zadaszenie (lub jego brak) stanowi ważny aspekt, który wpływa bezpośrednio na dobór mebli. Jeśli Twój taras jest przez cały rok odsłonięty, zestaw z drewna nie będzie dobrym wyborem. Po kilku sezonach ulegnie wypaczeniu i wyblaknie pod wpływem czynników pogodowych – silnego słońca, deszczu czy mrozu. W przypadku braku zadaszenia zdecydowanie lepszą decyzją będzie zakup mebli z technorattanu, które dobrze radzą sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dość dobrze znoszą je także meble z kutego żeliwa.

Po czwarte: możliwość przechowywania mebli poza sezonem

To bardzo ważny czynnik wpływający bezpośrednio na żywotność zestawu. Jeśli masz trudności z przechowywaniem mebli poza sezonem, zdecyduj się na te wykonane z żeliwa – najlepiej zniosą różnice temperatur i zmienne warunki atmosferyczne. Najgorzej zaś poradzą sobie z nimi drewniane zestawy, wykonane z europejskich gatunków. Podobnie sprawa się ma z, modnymi w ostatnim czasie, tapicerowanymi meblami wypoczynkowymi. Gąbka i materiał, choć mają podwyższoną odporność na wilgoć, nie powinny poza sezonem stać na otwartej przestrzeni. Listopadowe deszcze i zimowe mrozy szybko je zniszczą. Decydując się więc na taki mebel koniecznie rozważ, czy znajdziesz miejsce na jego bezpieczne przechowanie.

Dodaj komentarz