Metody nauki na kursach programowania

Metody nauki na kursach programowania

Decydując się na to, aby wejść w świat IT trzeba przyswoić solidną dawkę nowej wiedzy. Nauka programowania od podstaw nie jest jednak tak straszna jak się wydaje na początku drogi. Można sobie znacznie ułatwić ten proces i efektywnie nauczyć się programowania w krótkim czasie. Jak to zrobić? Wystarczy podążać za poniższymi wskazówkami.

Bootcamp z programowania

Nauka programowania jest nieco inna od przyswajania wiedzy z pozostałych dziedzin. W tym przypadku czytanie, a następnie zapamiętywanie poszczególnych nie działa. Uczenie się na pamięć to zdecydowanie błędna droga. Skuteczna nauka programowania polega przede wszystkim na analizowaniu, wysuwaniu właściwych wniosków, a także rozwiązywaniu problemów. Pisanie kodu to umiejętność, którą należy rozwijać na wielu płaszczyznach. Jak zatem odnieść sukces w tej kwestii?

Angielskie wyrażenie bootcamp oznacza w tłumaczeniu pewien rodzaj treningu czerpiącego głównie z metodologii amerykańskich trenerów.

Bootcamp IT to zatem nic innego jak wyjątkowo intensywne szkolenie mające na celu naukę konkretnego języka programowania. Najbardziej charakterystyczna dla tej formy przyswajania wiedzy jest nieustanna opieka trenera-mentora. Taka osoba ma za zadanie czuwać nad wykonywaniem zadań powierzonych uczestnikom obozu, a także służyć wiedzą merytoryczną, w sytuacji kiedy pojawiają się jakiekolwiek trudności lub pytania.

Bootcampy to dłuższe i bardzo intensywne kursy programowania, nastawione głównie na praktykę i przygotowanie uczestnika do konkretnego zawodu. Dzięki temu można zyskać wiedzę niezbędną do pracy między innymi w charakterze programisty języka Java, Phyton, C i C++, PHP, a także jako twórca stron internetowych czy 

Szkolenia typu bootcamp dość często odbywają się online. Dzięki temu mogą w nim brać udział wszystkie chętne osoby, w tym kobiety przebywające na urlopie macierzyńskim, osoby mające problem z poruszaniem się lub takie, które ze względu na liczne obowiązki domowe czy zawodowe nie mogę zjawiać się na zajęciach stacjonarnych. 

Szkolenia z programowania

W zależności od potrzeba można się także zdecydować na krótsze specjalistyczne szkolenia z konkretnych technologii. Tego typu kursy są bardzo często realizowane na życzenie pracodawców, który dążą do zwiększenia wiedzy swoich specjalistów z danej dziedziny. 

W takim przypadku materiał jest przygotowywany indywidualnie według potrzeb konkretnego klienta. Dzięki dopasowaniu zakresu szkolenia do realnych potrzeb uczestników, można optymalnie wykorzystać czas przeznaczony na naukę programowania. Tym samym szkolenie autorskie bywa niekiedy znacznie tańszą alternatywą dla pakietu różnych szkoleń o znacznie ogólniejszym charakterze.

Szkolenia z programowania mogą dotyczyć między innymi tworzenia modułów jądra Linuksa, bezpieczeństwa najważniejszych danych w systemie informatycznym danej firmy, składu tekstu w systemie TeX, czy też programowania w takich językach jak C czy Python. 

Szkolenia z programowania to szybki i skuteczny sposób na to, aby podnieść kompetencje swojego zespołu. 

Dodaj komentarz