Mieszkanie w stylu glamour – co to takiego?

Mieszkanie w stylu glamour – co to takiego?

Jeśli lubisz eleganckie wnętrza, które jednocześnie mają przytulny charakter, styl glamour jest dla Ciebie. Najczęściej kojarzy się z luksusem i przepychem, jednak istnieje wiele aranżacji, które szybko udowodnią Ci, że sprawdzą się one nawet dla miłośników minimalizmu. Czym wyróżnia się mieszkanie w stylu glamour?

Wnętrze w stylu glamour, czyli jakie?

Styl glamour wywodzi się z aranżacji wnętrz, które królowały w luksusowych willach na wzgórzu Los Angeles. Właśnie dlatego kojarzy się często z przepychem, elegancją i luksusem. Dziś wygląda to podobnie, choć powstaje wiele unikatowych aranżacji, w których jest też przytulnie, ciepło i po prostu pięknie.

Mieszkanie w stylu glamour wyróżnia się eleganckimi formami, nowoczesnymi meblami, dekoracjami z kryształkami oraz świecącymi frontami.

Jeśli chodzi o kolory, najlepiej zdecydować się na naturalną kość słoniową, srebro, złoto, biel, szarość i czerń. We wnętrzach glamour nie ma miejsca na wiklinę czy bambus. Drewno występuje tu w minimalistycznych odsłonach, zdecydowanie lepiej sprawdzą się kryształy i metal.

W stylu glamour rządzi też symetria, dlatego każdy element ma tu swoje miejsce. Bazą do urządzenia powinna być ściana, która już ma formę dekoracyjną, np. połyskującą albo z elementami sztukaterii. Na podłodze możesz postawić na płytki ceramiczne albo miękkie wykładziny. Panele laminowane też dobrze się sprawdzą, jednak pamiętaj o minimalistycznym charakterze.

Meble w stylu glamour

Zacznijmy od analizy mebli w mieszkaniu w stylu glamour. Powinny mieć one stonowany kolor i bogatą formę. Jeśli chodzi o sofy, najlepiej sprawdzą się tu materiały pikowane, w tym także naturalna skóra. Przed nią konieczny jest stolik kawowy, który już na pierwszy rzut oka, daje efekt luksusu. Możesz zdecydować się np. szkło i metal. Styl glamour jest dla Ciebie? Pożyczka na raty doskonale się sprawdzi jako dodatkowy zastrzyk gotówki na zakup mebli.

Dekoracje w stylu glamour

W stylu glamour nie może zabraknąć dekoracji. Sprawdzą się tu widoczne ramki na zdjęcia, połyskujące świeczniki, zasłony z atłasu, satyny albo weluru. Wszystko, co błyszczy i ma elegancki akcent, ma tutaj miejsce.

W aranżacji warto też przewidzieć duże lustra, które powinny mieć dekoracyjną ramę. Ważnym punktem jest żyrandol, który nie powinien mieć formy minimalistycznej. Wszelkiego rodzaju wiszące kryształki i duże wymiary są odpowiednie dla tego stylu. Co ciekawe, wyróżniające się żyrandole, powinny znaleźć się nie tylko w salonie, ale także w łazienkach i kuchniach. Jako dodatkowe oświetlenie idealnie sprawdzą się stojące lampki w atrakcyjnych formach, np. w złotym odcieniu.

W mieszkaniu w stylu glamour warto też zorganizować miejsce na przekąski, np. w formie dużych plater i półmisków. Każdy z tych elementów powinien mieć charakter dekoracyjny, a nie tylko praktyczny. Nie można też zapomnieć o świeżych kwiatach w wazonie. Budżet domowy nie wystarczy Ci na urządzanie mieszkania? Pożyczka na raty to dobre rozwiązanie.

Dodaj komentarz