Miłość do heksagonów nie ustaje.

Miłość do heksagonów nie ustaje.

Miłość do płytek o sześciokątnych kształtach nie ustaje i trwa już od dłuższego czasu. Kiedy około dekady temu po raz pierwszy zaczęły pojawiać się w ofercie polskich sklepów były dostępne tylko w prostych, jednolitych kolorach i niewielkiej ofercie rozmiarowej. Z czasem jednak zyskiwały na popularności a projektanci płytek pokochali ten interesujący kształt, stosując różne, coraz ciekawsze wykończenia, wzory i tekstury tradycyjnego heksagonu.

Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych wskazówek dotyczących stosowania płytek heksagonalnych we wnętrzach:

1. Zachowaj prostotę.

Płytki Hexagonalne są tak charyzmatyczne, że samo użycie tego rodzaju płytki we wnętrzu będzie miało decydujący wpływ na wygląd całej przestrzeni. Dlatego wybierając akurat płytki w kształcie heksagonów musisz pamiętać , że kolor płytki nie jest jedyną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę. Bardzo istotny element stanowi również kolor fugi dobranej do ich wykończenia. Będzie on miał ogromny wpływ na efekt finalny. Jeśli chcesz, aby wykończony obszar wyglądał płynnie i subtelnie, zafuguj go w tym samym kolorze co płytka. Użycie kontrastowej fugi podkreśli kształt płytki i nada całości być może nie chcianego dramatyzmu. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem bardziej graficznych, kontrastowych wzorów wybierz białe płytki sześciokątne – wyglądają  one szczególnie dobrze w połączeniu z szarą lub czarną fugą. Ciemniejsza fuga będzie miała również aspekt praktyczny, ponieważ jest idealna do ścian między szafkami w kuchni i pod prysznicem, gdzie fuga odbarwiona w procesie intensywnego używania i intensywnego działania różnych czynników zewnętrznych może z czasem stanowić estetyczny problem.

2. Bądź kreatywny.

Płytka w kształcie sześciokąta jest idealna do tworzenia różnych wzorów na podłodze lub ścianie. Wystarczy połączyć kilka kolorów i wykazać się wyobraźnią, aby stworzyć szeroką gamę  spersonalizowanych przez siebie, niepowtarzalnych wzorów. Dzięki szerokiej gamie heksagonów w postaci mozaiki ceramicznej, dostępnych od ręki na stronie sklepu www.rawdecor.pl  możliwe jest samodzielne tworzenie prostych, geometrycznych wzorów. Alternatywnie możesz pobawić się w uzyskanie na ścianie bardzo modnego wzoru ombre. Użyj w tym przypadku kilku tonów tego samego koloru w obrębie jednego rozmiaru heksagonu, aby stworzyć wspaniały efekt cieniowania, od najciemniejszego do najjaśniejszego. 

 3. Postaw na klasykę.

Skoro już wiesz jak używać zwykłych sześciokątnych płytek i jak cudowne możesz wyczarować dzięki nim wnętrza, nie bój się przychylnym okiem spojrzeć również na bardziej klasyczne rozwiązania. Postaw na modny kształt, okraszony najmodniejszą fakturą.  Marka Raw Decor posiada w swojej ofercie heksagony w kilku rozmiarach, idealnie wręcz imitujące włoski marmur. Kochasz klasykę i szlachetne, luksusowe, marmurowe wykończenia ale boisz się nietrwałości prawdziwego marmuru?  Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie heksagonalna mozaika ze szkliwionej subtelnie ceramiki idealnie imitującej wzór marmuru z Carrary, przy jednoczesnym zachowaniu trwałości i odporności powierzchni na zaplamienia i przebarwienia. Tego typu mozaikę można stosować  zarówno na powierzchniach podłogowych, poprzez ściany w kuchni, salonie aż po przedpokój i łazienkę.

4. Powrót do przeszłości.  

Gamę mozaik w kształcie heksagonów z oferty Raw decor  można łączyć ze sobą jak i z innymi mozaikami marki. Efekt końcowy, jaki możesz uzyskać, zależy w dużej mierze od kontrastu dobranych kolorów, proporcji projektowanego wzoru, doboru fugi oraz układu mozaiki na podłodze czy ścianach.  Tego typu drobne kafle zamocowane na specjalnych siatkach, ułatwiających montaż, mogą być również używane do tworzenia bardziej skomplikowanych wzorów np. imitujących ceramiczny dywan na podłodze. Jeśli masz odpowiednio wyeksponowaną powierzchnię podłogi, jest to świetny pomysł na unikatowe, autorskie wnętrze nawiązujące stylem do historycznych wnętrz rezydencji i pałaców rodem z XVIII czy XIX wieku.

Dodaj komentarz