Moda inspirowana ludowym wzornictwem – co warto mieć w szafie?

Moda inspirowana ludowym wzornictwem – co warto mieć w szafie?

Moda potrafi zaskoczyć i to nie zawsze pozytywnie. Ale takie prawa ma moda. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Choć nie zawsze aktualne trendy są zachwycające czasami pojawiają się takie, o których można powiedzieć wiele i to wiele dobrego. Dziś dowiecie się więcej na temat mody inspirowanej ludowym wzornictwem, która znowu wraca do łask. Co warto mieć w szafie?

Moda ludowa to moda szybko przemijająca

Moda inspirowana wzornictwem ludowym ma coś w sobie. Czuć w niej klasykę, tradycję, ale też piękno. Rzeczywiście ludowe wzory są zachwycające. Ale trzeba jednak pamiętać, aby nie urazić danej kultury i tradycji, nosząc takie ubrania totalnie bez namysłu. Niestety moda inspirowana wzorami ludowymi ma dużą wadę. A mianowicie tą wadą jest to, że szybko przemija. To, że dzisiaj jest modna nie oznacza, że jutro też tak będzie. A zasadniczo można pokusić się o stwierdzenie, że zapewne jutro modna już nie będzie. Zatem kupując takie ubrania trzeba liczyć się z tym, że będziecie w nich chodzić tylko przez jeden sezon, bo kolejnego będzie już passe. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wybierając ubrania w ludowym wydaniu trzeba naprawdę uważać także na to, by nie przejść przez cienką granicę i nie skomponować stylizacji w kiczowatym wydaniu. Za dużo elementów ludowych bądź też łączenie różnych elementów tworzy miszmasz, ale nie taki, który w modzie jest dozwolony, a wręcz przeciwnie, taki, który jest faux pas.

O dodatkach w większych superlatywach

O ile zakup ubrań z motywami ludowymi niejako jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto, to sytuacja wygląda inaczej w przypadku dodatków. Co ciekawe wszelkiego rodzaju apaszki czy też szaliki z motywami ludowymi są w dobrym guście – to taki paradoks. A jednak tak jest. Mówi się, że dodatki stanowią kropkę nad „i” każdej stylizacji i trudno się z tym nie zgodzić. A te z motywami ludowymi nie tylko będą kropką nad „i”, ale odmienią też nudną stylizacje, która nie ma wyrazu i dodadzą jej charakteru. Niewielkim kosztem można zyskać niepospolite outfity. Warto jeszcze wiedzieć, że dodatki z motywami ludowymi pasują do klasycznych, nowoczesnych outfitów, ale też takich, które są smart casualowe czy nawet casualowe. Jak zapewne słyszeliście już niejednokrotnie, czasami małe rzeczy mają duże znaczenie i naprawdę trudno się z tym nie zgodzić. I właśnie dodatki są kwintesencją tej zasady.

Jak być modną, a jednak nie wydawać dużo?

Czy można być modną, a przy tym nie wydawać dużo? Jasne, że tak. W końcu możecie stawiać na klasykę czy dodatki, a nawet możecie cały czas podążać za trendami, w tym i modą inspirowaną wzornictwem ludowym. Nie trzeba wcale kupować nowych ubrań, a wręcz nie powinno się. Dzięki temu nie będziecie przyczyniać się do jeszcze większego zanieczyszczenia środowiska. Zawsze zamiast kupować nowe ubrania lepiej dawać nowe życie używanej odzieży. Sprawdzą oferty second handów, gdzie znajdziecie również ubrania z wzorami ludowymi, które były modne około 10 lat temu. A jeżeli jesteście kreatywne, to wyhaftujcie sobie wzory ludowe. Tutaj polecamy Wam znalezienie dobrej hurtowni nici do haftu. A potem możecie już przejść do pracy. A gdy moda na wzory ludowe minie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by usunąć haft. Jeżeli haftowanie wydaje się Wam trudne czy skomplikowane, to zawsze możecie spróbować się nauczyć. W końcu warto stawiać na samorozwój. Warto zdobywać nowe umiejętności, a znalezienie fajnego hobby pozwala się zrelaksować, ale też odstresować. A więc wybierzecie dobrego producenta nici do haftu, a potem rozpocznijcie naukę.

Co jeszcze można zrobić?

Można po prostu pójść do sklepu i kupić taką odzież, ale można też przemyśleć swoją decyzję, a wręcz zastanowić się dwa razu. Czy aby na pewno warto ulegać aktualnym trendom wiedząc, że tak jak szybko stały się modne, tak równie szybką będą passe? Jasne, że nie. Dlatego też lepiej nauczyć się haftowania i wyhaftować wzory, ale możecie też skorzystać z naszywek z wzornictwem ludowym. Wystarczy tylko je wszyć bądź też wprasować i po pracy. Ich koszt jest niewielki, za to jeszcze sporo zaoszczędzicie, gdy nie będziecie kupować co rusz nowych ubrań, które potem lądują na dnie szafy.

Dodaj komentarz